Україна

Адвокат Савченко сумнівається, що її передадуть в Україну до кінця травня

24 травня 2016, 12:41

 Адвокат українки Надії Савченко Марк Фейгін сумнівається, що її передадуть в Україну до кінця травня.

Про це він сказав газеті "Сегодня", коментуючи можливість обміну Савченко на російських військових Олександра Александрова і Євгена Єрофеєва, засуджених в Україні.

Адвокат не зміг спрогнозувати, скільки триватимуть переговори про видачу Савченко.

"Минулого тижня було озвучено, наскільки я розумію, офіційну позицію Кремля: обміну не буде, лише виконання процедури за Конвенцією про видачу засуджених у відношенні Савченко. Але те, що Надію повернуть, – 100%", – сказав Фейгін.

"Питання лише у строках, навряд чи це станеться до кінця травня. Можливо, через місяць-два. Якби була команда "згори", того ж дня Надя була б уже на кордоні. Але в Кремлі не квапляться", – заявив він.

Адвокат ГРУшників Валентин Рибін розповів виданню, що не виключає різних варіантів розвитку подій: відбування покарання російськими спецпризначенцями в Україні чи видачу Єрофеєва й Александрова в Росію для відбування строку (екстрадицію).

"Який із них буде реалізовано, сказати складно, адже договірної процес (можливого обміну на Надію Савченко) досить тонкий. Найближчим часом усе стане відомо", – каже Рибін.

Другий адвокат росіян Оксана Соколовська заявила газеті, що "цілком можливо, що найближчим часом президенту України буде подано клопотання про помилування".

Фейгін уважає, що якщо буде обмін на Савченко, то, "швидше за все, буде дотримано рядової процедури передачі на кордоні від російських тюремників українським, куди її доправлять у звичайному автозаку".

"Спроби замаху на Савченко в Росії виключені, якщо цього не захоче Кремль", – сказав він.

Як відомо, 23 травня набув чинності вирок бійцям ГРУ Росії Олександру Александрову і Євгену Єрофеєву, яких Голосіївський суд Києва визнав винними у веденні агресивної війни, сприянні терористичній організації й теракті й у квітні засудив до 14 років в'язниці.

ГРУшників затримали в Луганській області 16 травня 2015 року.

Савченко схопили на Луганщині у червні 2014 року й силою вивезли до Росії, де суд засудив її до 22 років колонії за смерть двох російських журналістів під час бойових дій на Донбасі, а також до штрафу за перетин кордону РФ.

Українська правда

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі