Влада

Бердичівляни вигуками «Ганьба!» проводили Житомирську обласну топонімічну комісію за двері

24 травня 2016, 17:22

697 топонімічних об’єктів у 224 населених пунктах Житомирської області розпорядженням голови облдержадміністрації з 20 травня отримали нові назви. Кількість перейменованих вулиць мала б бути більшою, але зважаючи на соціальну напругу, деякі вулиці з переліку вилучили.

 «20 об’єктів: 19 по місту Бердичів та один об’єкт по місту та по Радомишльському району, по Вишевицькій громаді є одна вулиця, не увійшли до додатку два. Сьогодні, я сподіваюся, ми з вами проговоримо ці питання, які викликали для всіх членів комісії, на жаль, супротив і такі палкі суперечки. Тому, я сьогодні закликаю членів комісії до діалогу і розгляду цих питань», – -закликав заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута.

Після півгодинного обговорення представники Вишевицької громади та члени топонімічної комісії зійшлися на тому, що вулицю Леніна слід перейменувати на вулицю Миру.

«Виконавчим комітетом сільської ради було зареєстровано 85 підписів - жителів лише цієї вулиці, де декілька разів зустрічається Тарасюк, але переважна більшість - більше 90 відсотків підписів висловилися за вулицю Миру», - повідомив  керуючий справами виконавчого комітету Вишевицької об’єднаної територіальної громади Володимир Мартинюк.

«Ми повинні перетворювати вулиці  у галерею славетних імен, які мають виховувати суспільство, а не тими нейтральними вулицями. Вулиця Миру - показ того, що пам’ять скалічена», - відреагував на рішення комісії краєзнавець Геннадій Махорін.

Найбільша делегація приїхала з міста Бердичева, за словами людей, обласна топонімічна комісія проігнорувала думку бердичівлян та інституту національної пам’яті.

«З довідкою інституту, інформацією якого і президент радив користуватися зазначено: долю об’єктів топоніміки, що носять назви Карла Маркса, 9 січня, Ватутіна, Горького, Енгельса, Маяковського, Люксембург, Волхобуду, Сакко і Ванцетті, Паризької комуни пропонуємо вирішити в ході громадських обговорень або на сесії міської ради, оскільки вказані особи та події безпосередньо і формально не підпадають під дію закону», - наголосила голова комісії з перейменування вулиць, провулків, площ міста Бердичева Надія Мохно.

Після майже годинної суперечки, члени топонімічної комісії вирішили залишити залу та перейти у закритий режим роботи, без участі представників громадськості. Бердичівлян дії топонімічної комісії  обурили, люди налаштовані звертатися за підтримкою до президента.

 «Я все-таки думаю, що треба конструктивно вирішувати, тому що обласна рада це не Мекка. Я думаю, що все - таки комісія Бердичева буде писати лист президенту. Це не правильно, тому що це не демократія і це не робота на місцях», - вважає громадський активіст з Бердичева Олександр Валеня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі