Влада

Жителям Житомирської області нагадали про можливість отримати кредит для будівництва на селі

7 червня 2016, 09:58

З метою надання довгострокових пільгових позик жителям Житомирщини для сприяння у реалізації індивідуального житлового будівництва на селі функціонує КП «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», на цей рік Житомирській області виділено з держбюджету 1,2 млн грн.

Про це повідомляє сайт управління агропромислового розвитку з посиланням на директора комунального підприємства «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Житомирської обласної ради Ігоря Потапчука.

«Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів Фонду можуть бути громадяни України, які проживають, будують об’єкти кредитування в сільській місцевості, в селах та селищах і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, переробних та обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, фермерських господарствах, а також в соціальній сфері, навчальних закладах, закладах культури, охорони здоров’я, правопорядку, зв’язку, інших господарських формуваннях незалежно від форм власності, розташованих в межах району, ФО – приватні підприємці, а також сільські пенсіонери», - йдеться у повідомленні.

Кредит надається на термін до 20 років, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) – до 30 років із внесенням за користуванням ним плати у розмірі 3% річних, а на спорудження інженерних мереж до 2 років.

Сума кредиту визначається фондом з урахуванням рівня платоспроможності індивідуального забудовника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту в сумі 100 тис. грн. для добудови, реконструкції будинку, придбання житла і 200 тис. грн. для спорудження нового житлового будинку.

На 2016 рік виділено Житомирщині з державного бюджету 1 млн 200 тис. грн, з обласного – 850 тис. грн, а з районних – 50 тис. грн

«На сьогоднішній день в області за весь період діяльності Фонду позикою скористалися 1300 сільських сімей на загальну суму 23 млн грн. Необхідно зазначити, що у квітні 2016 року Кабінетом Міністрів України були внесені зміни до постанови від 05.10.1998 № 1597, якими передбачено, що пільговим кредитом можуть скористатися учасники АТО та внутрішньо переміщені особи у першочерговому порядку», – повідомив Ігор Потапчук.

Аналогічні зміни готуються і до обласних, і до регіональних правил про порядок надання кредитів сільським забудовникам.

З питань надання кредиту можна звернутися до «Обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» за адресою майдан Корольова, 12, каб. 510, 512 або за телефоном (0412) 42-16-06.

Нагадаємо, Потапчук Ігор Миколайович був призначений на посаду директора комунального підприємства «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» рішенням сесії облради від 28 травня 2015 року: контракт укладений строком на п’ять років.

Як повідомляв Житомир.info, у 2011 році губернатор Сергій Рижук затвердив Порядок використання коштів обласного бюджету, що спрямовуються для підтримки розвитку індивідуального житлового будівництва на селі, у якому визначений перелік документів, який позичальник подає до Фонду для підтвердження права на одержання кредиту та визначення його суми.

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі