Влада

Житомирський губернатор - після «ревізії» на Понінківській фабриці: Не полінуюсь і приїду ще раз

16 June 2016, 12:23

Забруднену воду з річки Хомора, що є загрозою для понад 100 тис. жителів Житомирської області та Хмельниччини, невдовзі розпочнуть комплексно очищувати.

Такі результати робочої поїздки голови облдержадміністрації Сергія Машковського до сусідньої області та зустрічі із директором Понінківської картонно-паперової фабрики Сергієм Коренєвим, - інформує прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

«15 червня керівник області разом із керівництвом Баранівського району, екологами та представниками санітарно-епідеміологічних служб Житомирської області оглянули екологічний стан річки Хомора від Першотравенська до межі Житомирської і Хмельницької областей та зустрілися із керівництвом підприємства, яке у тому числі робить скиди у воду. Прискіплива увага саме до цього виробництва через те, що раніше фабрика  не  допустила перевірку на підприємство та не було розуміння ситуації з боку її керівництва. Голова ОДА приїхав особисто, аби пересвідчитися у тому, що фабрика розпочала конкретні дії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації», - повідомляє прес-служба.

«Хоч ви є активним бюджетоутворюючим підприємством Полонського району, це не дає вам права ставити під загрозу екологічну ситуацію. Ремонт очисних споруд – це не жест доброти від вашої сторони. Це ваші прямі зобов’язання: відремонтувати споруди, що перебувають на балансі вашого ж підприємства», – сказав Сергій Машковський.

Керівник фабрики не відмовляється від необхідності ремонту очисних, які дісталися підприємству від радянських часів.

«Ми підготували та надали Житомирській ОДА перелік робіт з ремонту очисних споруд. Він складається із 28 пунктів і має конкретні терміни виконання. Виконаємо всі взяті на себе зобов’язання», – сказав він.

У числі заходів, що вже виконані та в процесі виконання – ремонт відстійника №1, чистка і поглиблення площ для накопичення осадів і мулу, ремонт вторинного відстійника та поверхневого аератора, що дозволить забезпечити процес не лише механічної, а й біологічної очистки відходів.

 «Ці темпи вирішення проблеми, однозначно, не повинні знижуватися. Повірте: я не полінуюсь і приїду після завершення всіх ремонтних робіт», – сказав Машковський.

Результатом круглого столу та переговорів обласної влади та бізнесу буде спільний протокол дій із конкретними термінами та виконавцями робіт з очищення річки, - інформує ОДА.

Натомість офіційний сайт Новоград-Волинської міської ради повідомляє про результати дослідження зразків води з р. Хомора (Баранівський р-н, межа Житомирської та Хмельницької обл.) та з р. Случ (неподалік с. Глибочок Баранівського р-ну, в місці впадіння р. Хомора у р. Случ), які були взяті 22-30 квітня Інститутом колоїдної хімії та хімії води ім. А. В. Думанського НАН України.

«Зразок води №1 (р. Хомора):

- за мікробіологічними показниками не належить до жодного з класів води, що можуть бути використані як джерела централізованого водопостачання і визначається як непридатна.

- за результатами біотестування відноситься за класифікацією рівня токсичності (I-IVклас) до IV класу – дуже небезпечна вода, викликає загибель тест-організмів: на рівні організму – риби (100%), ембріони риб (100%) та церіодафнія (100%).

- за хімічними показниками відноситься до 4 класу якості: запах, загальний органічний вуглець та жорсткість. За окремими показниками вода відноситься до 3 класу якості.

Зразок води №2 (р.Случ):

- за мікробіологічними показниками належить до другого класу якості води, яка визначається як добра, прийнятна якість води.

- за результатами біотестування відноситься за класифікацією рівня токсичності (І-ІVклас) до IV класу – дуже небезпечна вода, викликає загибель тест-організмів та генотоксичний ефект: на рівні організму – риби (60%),ембріони риб (80%) та церіодафнія (50%). У наданому зразку питної води спостерігався генотоксичний ефект: у еритроцитах крові (7,99%о),на клітинах зябер (7,66%о),на клітинах плавця (7,99%о),та цитотоксичний ефект (34,40%).

- за хімічними показниками відноситься за окремими показниками до З класу якості (вміст фосфатів та сурми).

Як повідомляв Житомир.info, у квітні 2016 року через забруднення річок Случ та Хомора у Новограді-Волинському та Баранівці перевірили питну воду. У травні 2016 року відбувся несанкціонований скид відходів виробництва у річку Хомора, яка впадає в річку Случ у Житомирській області, а поліція провела обшук на хмельницькому підприємстві для з’ясування причин забруднення річок.

Фото ЖОДА

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі