Події

Житомирська поліція провела обшук на хмельницькому підприємстві для з’ясування причин забруднення річок Хомора та Случ

11 May 2016, 10:38

10 травня слідчими Слідчого управління ГУНП в Житомирській області у рамках досудового розслідування проведено обшук на одному з підприємств у смт. Понінки Полонського району Хмельниччини для дослідження факту викидів відходів до річок, що призвело до масової загибелі живих організмів у них, вилучено низку документів та відібрано зразки стоків фабрики.

Про це повідомляє прес-служба головного управління Нацполіції в Житомирській області.

«Кримінальне провадження було розпочато 15 квітня 2016 року за ч.1 ст. 242 (Порушення правил охорони надр) Кримінального кодексу України. У ході першочергових дій було встановлено факти забруднення невідомою речовиною річок Хомора та Случ, що беруть свій початок на Хмельниччині і течуть територією Житомирщини. У Баранівському районі нашої області місцеві жителі повідомили до поліції про масову загибель живих організмів: риби, раків та інших представників річкової фауни. За інформацією Головного управління Держсанепідслужби та Держекоінспекції у Житомирській області, джерелом забруднення могло бути підприємство у смт Понінки Полонського району Хмельницької області. Для перевірки цього повідомлення Державною екологічною інспекцією України було доручено провести позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства на фабриці спеціалістами Держекоінспекції у Хмельницькій та Житомирській областях. Проте вказаних фахівців до проведення перевірки не допустили керівники підприємства», - інформує обласне управління Нацполіції.

Фото ГУ Нацполіції

Як повідомив заступник начальника ГУНП Олександр Радченко, 10 травня слідчими області було проведено санкціонований обшук в адміністративних будівлях та на території фабрики з метою дослідження документів на спеціальне водокористування та схем водопостачання, обліку та звітів про отриману, використану та скинуту воду, накладних та договорів про закупівлю товарів та технологічних карт, сертифікатів речовин, які використовуються на виробництві, наявних експертних висновків про виробничі та стічні води тощо.

Процесуальне керівництво здійснює Новоград-Волинська місцева прокуратура.

Також фахівцями Державної екологічної інспекції в Житомирській області були відібрані проби (зразки) речовини, які скидаються у вигляді виробничих стоків підприємства на очисні споруди.

Досудове розслідування триває. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі терміном до 5 років. Водночас у рамках досудового розслідування встановлюються розміри завданої екосистемі шкоди.

Як повідомляв Житомир.info, з 14 квітня Баранівська РДА оголосила надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня у зв’язку із забрудненням р. Случ, р. Хомора. 18 квітня на нараді в Житомирській облдержадміністрації вирішили звернутися до прем’єр-міністра з проханням перевірити усі підприємства, які знаходяться на річках Случ та Хомора. 19 квітня губернатор Сергій Машковський звернувся до жителів Житомирської області з приводу надзвичайної ситуації природного характеру у Баранівському районі. Згодом обласна СЕС повідомила, що питна вода з водопровідних мереж м.Новоград-Волинський та м.Баранівка відповідає гігієнічним вимогам.

22 квітня ОДА повідомила про результати досліджень біологічного матеріалу риби та бобра з річки Случ Баранівського району, проведені Житомирською регіональною лабораторією ветеринарної медицини: причини смерті фауни із забруднених річок не встановлені, представники київських інститутів проводитимуть повторні лабораторні дослідження.На Понінківській картонно-паперовій фабриці, яка знаходиться в Хмельницькій області, створили робочу групу для детального вивченням ситуації із забрудненням річки Случ та її притоки – річки Хомори.

26 квітня на забрудненій річці в Житомирській області невідомі пошкодили очисні споруди. Житомирська ОДА повідомляла, що на Великодні свята знову відбувся несанкціонований скид відходів виробництва у річку Хомора, яка впадає в річку Случ.

Фото ГУ Нацполіції

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі