Економіка

Уряд обіцяє індивідуальний підхід щодо розрахунку розміру субсидії

23 June 2016, 09:59

Уряд не залишить людей сам-на-сам із платіжками за комунальні послуги – кожна родина, яка потребує допомоги, отримає пряму субсидію від держави.

Про це повідомляє 22 червня департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ в інформації про спілкування директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко з громадянами, які прийшли під стіни Кабінету Міністрів України з вимогою знизити тарифи.

«Уряд удосконалив механізм нарахування субсидій. Він значно спрощений та передбачає індивідуальний підхід щодо розрахунку розміру субсидії, який здійснюється окремо для кожної сім’ї і залежить виключно від доходів. Це означає, що заможні споживачі платитимуть за себе самостійно, а люди з меншим доходом будуть отримувати підтримки з держбюджету», – пояснив Віталій Музиченко.

За його словами, послугу максимально наближено до людей. Відтепер не потрібно їздити до районного центру, щоб оформити субсидію. Це можна зробити у селищній раді або через Інтернет-мережу (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).

Субсидія призначається на 12 місяців, а не на півроку, як було раніше. Вона  автоматично перераховується на наступний термін вже без додаткових заяв.

«Уряд скасував обмеження щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не мають офіційної зайнятості і не перебувають на обліку як безробітні. Якщо дохід для працездатних осіб менший від прожиткового мінімуму, для розрахунку субсидії береться сума у розмірі двох прожиткових мінімумів. Для громадян, які одержують стипендію або соціальні виплати, під час визначення сукупного доходу враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат. Субсидію мають можливість отримати навіть ті, хто орендує житло», - зазначається в матеріалі на Урядовому порталі.

За інформацією Житомирської облдержадміністрації, в травні цього року 209,9 тис. домогосподарств області отримували субсидії на житлово-комунальні послуги, тоді як станом на 1 травня 2015 року одержувачів субсидій було 40 тисяч.

Як повідомляв Житомир.info, за словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка для 5,5 мільйонів українських родин, які вже оформили субсидії, з 1 травня переоформлення субсидій має відбутися автоматично, без жодних додаткових звернень.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі