Суспільство

У Житомирській області з 72 проб води 18 не відповідають нормам, – СЕС

24 червня 2016, 14:12

У Житомирській області з 72 досліджених проб води 18 не відповідають встановленим санітарним нормативам.

Про це повідомляє прес-служба Державної санітарно-епідеміологічної служби Житомирської області.

«Протягом травня–червня 2016 року територіальними структурними підрозділами Житомирського обласного лабораторного центру відібрано та досліджено 72 проби води за показниками якості та безпечності з поверхневих водойм, що використовуються населенням з метою відпочинку. Серед досліджених проб води виявлено 18 зразків, що не відповідали встановленим санітарним нормативам, в т.числі в річці Гуйва на території м. Андрушівка за рівнем БСК (біологічного споживання кисню) та вмістом заліза, в ставках «Шандора», «Шкіроб’єднання», «Рафінадний завод» в м. Бердичеві, в річці Тетерів у межах м. Коростишева за органолептичними показниками та в межах м. Радомишль за бактеріологічними показниками (вміст лактозопозитивних кишкових паличок в 14 разів перевищував встановлений норматив), в річці Уборть в межах Олевського та Ємільчинського районів за вмістом заліза, бактеріологічними, органолептичними показниками та рівнями БСК (біологічного споживання кисню) і ХСК (хімічного споживання кисню), в річці Ірша в межах м. Малин за бактеріологічними показниками.

Внаслідок надзвичайної ситуації техногенного характеру на річках Хомора та Случ в межах Баранівського на Новоград-Волинського районів якість води значно погіршилась в порівнянні з середньостатистичними багаторічними спостереженнями за вмістом заліза, рівнями хімічного та біологічного споживання кисню, розчиненого кисню, бактеріологічними показниками. Така вода є небезпечною для використання її з рекреаційною метою.

На разі проведеними дослідженнями виявлено значну кількість водойм, що активно використовуються населенням для відпочинку, в яких вода відповідає санітарним нормам. Це бувший піщаний кар’єр Житомирського заводу силікатних виробів с. Слобода Селецька, озеро «Мельком» с. Сонячне у Житомирському районі, озера біля с. Великі Кошарища в Коростишівському районі, «Блакитне озеро» в Овруцькому районі, річки Тетерів в межах Чуднівського району та м. Житомира, Жерев в смт.Лугини, Гнилоп’ять в м. Бердичеві, Візня в Малинському районі. Основним джерелом забруднення поверхневих водойм є неякісно очищені стічні води на діючих очисних каналізаційних спорудах міст та селищ області», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, 15 червня після робочої поїздки голови Житомирської ОДА на Понінківську фабрику вирішили, що забруднену воду з річки Хомора, яка є загрозою для понад 100 тис. жителів Житомирської області та Хмельниччини, невдовзі розпочнуть комплексно очищувати.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі