Влада

На онлайн-платформі внесли зміни в 14 програм для початкової школи, житомиряни можуть залишати коментарі

4 July 2016, 16:57

На сайті  Ed-Era.com вже можна подивитися та прокоментувати нові «розвантажені» програми для початкової школи, обговорення триватиме з 4 по 10 липня.

Про це інформує сайт Міністерства освіти і науки України.

«Зміни стались кардинальні: з математики виключили зазубрювання, українська мова позбулась застарілих слів, а літературне читання більше не оцінюватиметься  за швидкістю прочитаних знаків. Загалом зміни внесли в 14 програм для початкової школи», - йдеться у повідомленні.

На сайті пишуть, що всі оновлення - це пропозиції вчителів, експертів, викладачів та громадських активістів, які в рамках першого етапу роботи з розвантаження програм для початкової школи обговорювали необхідні зміни на інтерактивній онлайн-платформі Ed-Era.com. Без оновлення лишилися тільки програми з французької, німецької та іспанської мов, адже жоден з коментаторів не вніс пропозицій до них.

«Принципова зміна, що торкнулась абсолютно усіх програм – відміна фіксованого обсягу годин на вивчення кожної теми в рамках предмету. Тепер час на вивчення необхідного матеріалу учитель визначатиме самостійно», - повідомляє Міносвіти.

Найбільшу зацікавленість під час першого обговорення  на Ер-Ері привернуло оновлення програм з української мови, математики, природознавства та літературного читання. Робоча група врахувала кожен коментар, більшість поданих пропозицій вже включені до програм.

Так, в програмі з  української мови оголосили війну застарілим словам. В оновленому варіанті замість телеграми, агроному та комбайнеру до переліку “словникових слів” увійдуть поняття приязний, врівноваженість, оптимізм, творчість, креативний тощо. На думку психологів, саме робота з такими словами сприятиме розвитку емоційного інтелекту у дітей, що вкрай важливо в початковій школі.

Оновлена програма з математики – яскравий приклад  зміщення акцентів зі знаннєвих результатів на діяльнісні. Тепер замість того, щоб просто завчати математичні таблиці та визначення, головним завданням дитини стане вміння використовувати ці знання в реальних життєвих ситуаціях. Наприклад,  учням 1 – 2-х класів більше не потрібно буде завчати напам’ять таблиці додавання, віднімання тощо.

Обговорення навчальної програми з літературного читання  привернуло увагу до розвитку читацького інтересу в учнів. Найактивніше піднімалось питання визначення переліку творів, його осучаснення та проблема контролю техніки читання.

Щоб вирішити ці проблеми, з програми вилучили авторів, чиї твори заскладні для дитини в початковій школі. Натомість список поповнили сучасними дитячими письменниками. Крім того, в небуття відходить оцінювання швидкості читання. За оновленою програмою пріорітетом вчителя має бути розуміння дитиною тексту, а не швидкість його промовляння.

Програма з природознавства також виявилась надто важкою для маленьких дітей. Деякі теми для першокласників практично повністю дублювали теми з географії для старших класів.  Наприклад, за старою програмою діти в початковій школі вивчали склад ґрунту та умовні позначення на карті України. Тепер більше уваги приділятиметься формуванню у дітей повної картини світу. Наприклад, вивчатимуть, чому ґрунт важливий для природи та як люди використовують властивості води.

«Зазначене вище – лише короткий перелік змін. Усі новації можна побачити на сайті Ed-Era.com за посиланням. Інтерактивна платформа також дозволяє кожному в режимі реального часу висловлювати своє ставлення до новацій в програмах та робити власні пропозиції до них», - інформує сайт Міносвіти.

Як повідомляв Житомир.info, житомиряни можуть долучитися до обговорення проекту з розвантаження програми для учнів 1-4 класів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі