Суспільство

У шести районах Житомирської області фахівці виявили відхилення від нормативних показників якості води

11 липня 2016, 18:02

 Протягом першого півріччя 2016 р. фахівці виявили відхилення у якості води у шести районах Житомирської області.

Про це повідомляє прес-служба Державної санітарно-епідеміологічної служби Житомирської області.

«Протягом першого півріччя 2016 р. обласним лабораторним центром проведено 13843 досліджень якості питної води, з яких 7713 за санітарно-хімічними та 612 за бактеріологічними показниками. Під час досліджень виявлено значну частку зразків води, яка не відповідає вимогам санітарних норм, а отже є непридатною до використання з харчовою метою. Так, за санітарно-хімічними показниками виявлено 1860 нестандартних проб, або 24 % від досліджених проб води, за бактеріологічними показниками 550 проб, або 9 %. Слід зазначити, що за санітарно-хімічними показниками найбільше відхилень від нормативних показників виявлено в Ружинському, Лугинському, Попільнянському та Баранівському районах; за бактеріологічними показниками в Лугинському, Ємільчинському, Баранівському та Бердичівському районах.

Окрім того, з метою виявлення збудників інфекційних хвороб вірусної етіології, вірусологічною лабораторію здійснюється моніторинг питної води на наявність ентеровірусів, вірусів гепатиту А, рота вірусів. Упродовж І півріччя 2016 року всього досліджено 45 проб питної води. В усіх досліджених пробах зазначених вище збудників інфекцій не виявлено. Основним забруднювачем води за санітарно-хімічними показниками є нітрати, за бактеріологічними – кишкова паличка (Е.coli). За усіма випадками виявлення проб води з відхиленнями від нормативних показників в обов’язковому порядку повідомляються власники та балансоутримувачі джерел водопостачання та водопровідних споруд.

Проблема профілактики інфекційних хвороб, які передаються через воду є актуальною в Україні і в цілому в світі. Лабораторний центр і надалі буде здійснювати комплекс заходів з виявлення ризиків для здоров’я населення, проведення заходів епідеміологічного нагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями та інформування суспільства», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі 8 липня спеціалісти перевірили якість води в р. Тетерів на «дорослому» та «дитячому» пляжах в гідропарку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі