Влада

Арсен Аваков пообіцяв «облави» на бурштинокопачів в Житомирській і Волинській областях

12 July 2016, 15:24

Пріоритет – державна концепція, замість злочинної схеми видобутку бурштину.

Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив 12 липня у Києві під час спілкування з журналістами – інформує департамент комунікацій МВС.

«Ми порушили злочинний прошарок, який набагато сумніший, ніж ми навіть уявляли», – заявив Арсен Аваков.

За його словами, не дивлячись на понад 120 обшуків та чимало затримань у «бурштиновій справі», повне коло осіб, задіяних у кримінальному бізнесі, значно ширше і його належить встановити.

«Деяким вдалося виїхати за територію області, вони предметно цікавляться, кого ж це торкнеться, намагаються «проплатити» послуги висококласних спеціалістів для того, аби дізнатися повне коло прізвищ, які відомі правоохоронцям», – відмітив міністр внутрішніх справ.

Він додав, що на сьогоднішній момент спецоперація по знешкодженню організаторів злочинного промислу – лише перший крок, втілений у Рівненській області, де ситуація була найбільш гострою. На черзі – Житомирська та Волинська області.

Другий крок комплексного урегулювання проблеми, на думку Арсена Авакова, – справжня регуляція сфери користування корисними копалинами. Вона полягає у втіленні концепції державного видобутку бурштину на території України.

«Міністр екології вже підготував таку концепцію. Вона, перш за все, передбачає видалення з ринку тих спекулянтів та бандитів, які скуповують нелегальний бурштин у населення по заниженим цінам і перепродують контрабандою», – наголосив Арсен Аваков.

Крім того, додав він, буде введено ключову державну функцію із закупівлі та сертифікації бурштину з подальшою реалізацією за кордон та ліцензування  видобутку копалин і рекультивації земель.

Нагадаємо, на початку липня правоохоронці проводили у Рівненській області операцію «Бурштин», в рамках якої задокументована протиправна діяльність 32 осіб, під час обшуків вилучили валюту, зброю та 1,5 тонни бурштин.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі