Місто

Житомирська компанія «Фаворит» впевнена, що тендери в міській раді проводяться непрозоро

21 July 2016, 10:15

Тендер на проведення капітального ремонту тротуарів в центральній частині Житомира було проведено непрозоро.

Про це під час брифінгу в Житомирському прес-клубі реформ повідомило керівництво компанії «Фаворит», дочірнє підприємство якої за результатами тендеру поступилось львівській компанії «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія».

Співзасновниця компанії «Фаворит» Олена Розенблат переконана: ситуація виглядає так, ніби управління капітального будівництва Житомирської міської ради навмисно ускладнювало процедуру проведення тендеру.

«ДП «Фаворит» в один день разом з «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» подав три заявки – на виконання робіт по Київській, Великій Бердичівській і Театральній. У той же день розкрили першу пропозицію по В. Бердичівській і озвучили, що зазначена нами загальна вартість робіт є найнижчою із запропонованих та складає 9 311 906,36 грн. з ПДВ, що на 1 087 413,02 грн. (або 11%) нижче за пропозицію Учасника – переможця. На прохання нашого представника оголосити інші істотні умови, які впливають на результати тендеру (строки виконання та відстрочка платежу) нам було відмовлено», - каже Олена Розенблат.

Не менш дивним, за словами Олени Розенблат, виглядає і те, що дві інші пропозиції було відкрито пізніше.

«Дві інші пропозиції чомусь було вирішено розкрити пізніше – у офіційний вихідний день 20 червня. Кілька днів конверти полежали у тендерному комітеті, потім їх розкрили, і виявилося, що «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» відремонтує навіть дешевше, ніж «Фаворит». Цікаво, чи були б львів’яни такими ж успішними, якби всі три пропозиції відкривали в один день? Але ж за руку нікого не схопили, тому не буду нікого звинувачувати», - сказала Олена Розенблат.

На думку співзасновниці компанії «Фаворити», бюджет міста отримав би надходження в розмірі більш як 800 тисяч гривень, якби тендер виграло житомирське підприємство.

«А «завищена ціна на виконання робіт з мощення тротуарної плитки», про яку на брифінгу заявив Сергій Сухомлин, пояснюється тим, що ДП «Фаворит ОПТ» вказав реальну ринкову вартість виконання робіт, яка втричі перевищує передбачену в ДСТУ Б Д.141-1:2013 26 грн. за квадратний метр і яка не відповідає реальним цінам, по яким фахівці готові виконувати ці роботи. Наші працівники отримують офіційну зарплатню. Середня заробітна платня за червень склала 8030 грн. На мою думку, саме міська влада має бути зацікавлена в реальних виплатах заробітних плат та відповідних відрахувань у вигляді податків та зборів, що сплачуються саме до бюджету Житомира»,  – повідомила Олена Розенблат.

За словами директора ДП «Фаворит ОПТ» Олексія Чібісова, підприємство також поступилося конкуренту у позиції строків. Втім, житомирське підприємство обіцяло виконати роботи за 140 календарних днів (а не за 50, як львівська компанія), бо ставило реальні строки для якісного виконання робіт.

«Капітальний ремонт тротуарів - це не лише укладання плитки. Зазначені строки були нами вказані з урахуванням реальної трудомісткості (згідно проектної та конкурсної документації), а також, зважаючи на необхідність залучення місцевих комунальних підприємств для виконання окремих видів робіт, як, наприклад, перенесення опор контактної мережі, які мають бути узгоджені до виконання комунальним підприємством «ЖТТУ». У «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» повідомили, що готові працювати в три зміни вночі, але ж при виконанні таких робіт виникає багато шуму, який заважатиме місцевим мешканцям. Я переконаний, цього робити не дозволять. Ми ставили реальні строки для якісного виконання робіт», -  сказав директор ДП «Фаворит ОПТ» Олексій Чібісов.

Поки у компанії не можуть відповісти, чи будуть оскаржувати результати тендеру в Антимонопольному комітеті.

Як повідомляв Житомир.info, у червня 2016 року ДП «Фаворит ОПТ» програло тендер на капремонт тротуарів по вулиці Великій Бердичівській в Житомирі. Мер Сухомлин пояснив це завищеною ціною на укладку плитки.

Надходження до бюджету Житомира у разі перемоги ДП "Фаворит ОПТ" могли б становити:

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі