Влада

У лікарнях Житомирської області треба скоротити майже 1500 ліжко-місць

2 серпня 2016, 17:34

В медзакладах Житомирської області необхідно скоротити 1395 ліжок, щоб забезпечити виконання постанови Кабінету міністрів – 60 ліжок на 10 тисяч населення.

Про це говорив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас на засіданні колегії УОЗ 29 липня. Його доповідь опублікована на сайті управління.

«Станом на 1 липня 2016 року в області розгорнуто 8884 ліжка, а відповідно до постанови КМУ від 25.11.2015 № 1024 має бути 7489, тобто зайвих ліжок в області - 1395. Вимагати скорочення ліжок тільки від головних лікарів ми не можемо. Повинні бути розуміння та підтримка місцевих органів влади, які мають усвідомити, що без дотримання цього нормативу з оптимізації ліжкового фонду кошти не надходитимуть. Перед усіма головними лікарями обласних лікувальних закладів  ми також озвучили дані щодо оптимізації ліжкового фонду. Вже розроблено відповідну постанову, де вказується, які ліжка потрібно скорочувати у першу чергу, а від скорочення яких потрібно утриматися. Надходять і рекомендації від центральних органів виконавчої влади, тож потрібно до них дослухатися та привести у відповідність ліжковий фонд», - наголосив Олександр Торбас.

Начальник управління охорони здоров’я зазначив, що область отримала медичну субвенцію з державного бюджету з урахуванням оптимізації ліжкового фонду.

«Звертаю увагу представників органів влади області, які присутні на нашій колегії, що той фінансовий ресурс, що надійшов в область у вигляді медичної субвенції на охорону здоров’я, він якраз надійшов з урахуванням цієї оптимізації ліжкового фонду. А тому, якщо ми цю оптимізацію не проведемо, то ми наражаємося на ризики, що галузь буде недофінансованою чи то на обласному, чи то на районному рівнях. Що в свою чергу призведе до проблем у функціонуванні закладів охорони здоров’я області, зокрема, закладів третинного рівня надання медичної допомоги», - сказав Торбас.

Повністю доповідь начальника управління охорони здоров’я ОДА читайте тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі