Суспільство

Житомирянам радять не купувати розрізані кавуни та вимагати довідку про якість

8 August 2016, 11:17

Покупцям баштанних культур буде не зайве цікавитися результатами лабораторних досліджень щодо вмісту в кавунах і динях нітратів, залишків пестицидів, тощо.

Про це 8 серпня нагадують фахівці Житомирського міськрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

«У продавців обов’язково повинні бути документи, що засвідчують якість та безпечність партії товару. На ринках дослідження баштанних культур на вміст нітратів, залишкових кількостей отрутохімікатів тощо здійснюються лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи. Небезпека споживання продуктів харчування із завищеним вмістом нітратів полягає у тому, що нітрати під впливом кишкової мікрофлори відновлюються до нітритів, які призводять до розвитку гіпоксії та загальної інтоксикації. Встановлено, що нітрити в організмі людини можуть утворювати нітрозаміни, яким властива канцерогенна дія. Останні характеризуються широким спектром токсичної дії і можуть викликати пухлини різної локалізації. Тому ВООЗ рекомендує обмежити вплив нітратів на населення до мінімального рівня», - інформує відділ.

Важливо знати, що допустима добова доза нітратів становить 5 мг на 1 кг маси тіла. Тож, маючи інформацію про вміст нітратів у продуктах харчування, можна розрахувати і масу порції для споживання.

Варто звернути увагу і на те, що баштанні культури можуть піддаватися і бактеріальному забрудненню. Тому перед вживанням кавунів і динь їх потрібно ретельно мити. До речі, не бажано купувати розрізаний кавун або диню з метою уникнення бактеріального забруднення продукту, - нагадують фахівці.

Варто дотримуватися простих порад при покупці баштанних культур:

купуйте кавуни та дині лише в місцях офіційної торгівлі, уникайте стихійних ринків;

для придбання безпечної продукції поцікавтеся у продавця документами про їх безпеку та якість;

не купуйте пошкоджену та розрізану продукцію;

перед споживанням ретельно мийте кавуни та дині під проточною водою;

зберігайте дині та кавуни в холодильнику.

Як повідомляв Житомир.info, на початку липня цього року фахівці радили їсти кавуни, але почекати з динями.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі