Суспільство

Житомирським роботодавцям, які влаштують на роботу учасника АТО, повертатимуть 22% від виплаченої зарплати

17 August 2016, 09:24

З 30 серпня роботодавець, який влаштував на нове робоче місце бійця АТО за направленням служби зайнятості строком не менше ніж на два роки, гарантовано протягом року отримуватиме щомісячну компенсацію в розмірі 22% від виплаченої зарплати.

Про це Житомир.info 17 серпня повідомив відділ інформаційної роботи Житомирського обласного центру зайнятості.

«30 серпня набудуть чинності внесені на початку липня цього року зміни до Закону України «Про зайнятість населення», згідно з якими учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, віднесено до категорій осіб, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. Від 30 серпня роботодавець, який влаштував на нове робоче місце бійця АТО за направленням служби зайнятості строком не менше ніж на два роки, гарантовано протягом року отримуватиме щомісячну компенсацію витрат у розмірі єдиного соціального внеску (це 22 відсотки виплаченої зарплати). Таке ж матеріальне заохочення матимуть і суб'єкти малого підприємництва за працевлаштування безробітних учасників бойових дій на нові робочі місця у визначених пріоритетних галузях економіки», - інформує відділ.

«Ці законодавчі зміни – довгоочікувані для Житомирщини, адже за кількістю безробітних воїнів-захисників наша область – четверта в країні після Полтавської, Вінницької та Львівської. Зараз роботу в області знаходить в середньому кожен восьмий демобілізований учасник АТО. Запровадження фінансового заохочення мотивуватиме роботодавців більш охоче надавати місце праці колишнім бійцям»,  - вважає директор обласного центру зайнятості Ігор Іщенко.  

Досі компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску роботодавці могли отримувати у випадку працевлаштування молоді на перше робоче місце, осіб передпенсійного віку, дітей-сиріт, одного з батьків, які мають на утриманні дітей, внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю, тобто, тих категорій населення, які відповідно до законодавства вважаються недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці. А суб’єктам малого підприємництва компенсація таких витрат здійснювалась за працевлаштування безробітних на нові робочі місця у пріоритетних галузях економічної діяльності, до яких віднесені сільське, лісове та рибне господарства, переробна промисловість, будівництво, торгівля, ремонт автотранспортних засобів та інші.

З 2013 року, відколи почав діяти такий матеріальний стимул для роботодавців, гарантовану зайнятість на два роки отримали 1239 жителів Житомирщини.

За словами Іщенка, фінансова вигода – найкраще заохочення для роботодавця. Тож служба зайнятості має сподівання, що зможе швидше і більш результативно організовувати у подальшому працевлаштування демобілізованих бійців.

Як повідомляв Житомир.info, за 7 місяців 2016 року послугами центрів зайнятості області скористалися 2255 демобілізованих військовослужбовців. До роботи приступили 298 захисників території держави, кожен третій з яких  новим місцем роботи обрав військову службу за контрактом у Збройних силах України (всього 98 осіб).

Продовжують отримувати послуги служби зайнятості (за даними на 12 серпня 2016 року) 1407 військовослужбовців.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі