Влада

У Житомирській області планують втілити міжнародний проект з лікування хворих на туберкульоз

16 October 2016, 11:36

У Житомирській області представники місії «Medecins sans frontieres» («Лікарі без кордонів») де планують втілювати проект з лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз. Цей намір голова місії Самуель Давід Теодор і медичний координатор Габріела Дас обговорили із заступником голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

«Із початку квітня 2014 року медична організація «MSF» працювала над проектом з організації мобільних клінік на Сході України, потім перейшла на територію, контрольовану Урядом України, а у липні 2016 року передала свої функції кільком іншим організаціям. Для «MSF» головною метою та пріоритетом на найближчі роки є боротьба з туберкульозом, зокрема, мультирезистентним. До Житомира організація завітала, аби оглянути можливість реалізації такого проекту в нашій області. Представники організації відвідали Житомирський обласний протитуберкульозний диспансер, його матеріально-технічну базу та переконані, що Житомирщина найкраще підходить для реалізації програми, хоча й побували вже не в одному регіоні України», – йдеться у повідоменні.

Відтепер цей проект буде представлено та погоджено з керівництвом організації у Брюсселі. Щойно його буде схвалено, розпочнеться впровадження співпраці у Житомирі, яка розрахована приблизно на 5 років.

Проблема у тому, що в Україні наразі ліки, які використовуються для боротьби з мультирезистентним туберкульозом, невисокої якості. На сьогодні у світі є два нових препарати, які можна використовувати для зазначених пацієнтів. Проте цього не можна зробити, поки ці ліки не будуть внесені у загальний перелік для України. Потрібен відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України.

У рамках проекту одна група людей працюватиме у лабораторіях, лікарнях, а інша – налагоджуватиме співпрацю з лікарями у районах, для чого буде проведено низку тренінгів.

«Ми однозначно зацікавлені у втіленні цього проекту на Житомирщині. Бажаємо вам удачі при захисті його у Брюсселі та у свою чергу обіцяємо вам всіляку підтримку», – зазначив Ярослав Лагута.

Довідково. «Лікарі без кордонів» (фр. Medecins sans frontiers, MSF) — незалежна міжнародна медична гуманітарна організація, лауреат Нобелівської премії миру 1999 року за гуманітарну діяльність та допомогу постраждалим під час збройних конфліктів, від природних і техногенних катастроф. Свою діяльність розпочала у Парижі в 1971 році як незалежна асоціація французьких лікарів і згодом перетворилася на міжнародний гуманітарний рух з відділеннями у 20 державах. Організація реалізує численні проекти в 80 країнах світу. Завдяки цій організації проблема надання незалежної гуманітарної допомоги стала одним з головних пріоритетів міжнародної політики наприкінці ХХ — початку XXI ст.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області в 2015 році виявили 830 нових випадків захворювання на туберкульоз. Показник захворюваності на туберкульоз знизився до 66,0 на 100 тисяч населення, або на 2,3%.

Фото прес-служби Житомирської ОДА

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі