Суспільство

Житомирським мисливцям нагадали про африканську чуму і ветсанекспертизу дичини

3 листопада 2016, 16:13

З 5 листопада на території Житомирської області дозволено полювати на хутрові види тварин, полювання на копитних розпочалося тижнем раніше.

Про це повідомив завідувач сектору мисливського господарства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Логвінчук, - пише сайт ЖОУЛМГ.

«При добуванні дичини користувач угідь зобов’язаний забезпечити  проведення ветсанекспертизи на виявлення збудника хвороб, тим паче, що Житомирську область визнано загрозливою зоною щодо можливого занесення збудника африканської чуми свиней», - нагадують лісівники.

У лісових угіддях дозволено полювання  мисливцям, які мають ліцензії на добування парнокопитних тварин, із зазначенням конкретних лісових урочищ та дати проведення полювання. Добування вовка, лисиці та єнотоподібного собаки дозволяється здійснювати за наявності в мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.

«Днями колективного полювання встановлено суботу та неділю. Строки полювання та порядок його здійснення, а також норма добування мисливських тварин визначаються користувачем мисливських угідь в межах норм, визначених законодавством. Ліміти використання мисливських тварин державного мисливського фонду для користувачів мисливських угідь затверджено Міністерством аграрної політики та продовольства України», - нагадав Логвінчук.

В обласному управлінні нагадують, що під час полювання мисливець повинен мати при собі посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі використання мисливських собак, на них потрібно мати відповідний паспорт.

Як повідомляв Житомир.info, 29-30 жовтня в Житомирській області за порушення правил полювання оштрафували вісім осіб

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі