Україна

НАБУ підозрює голову Рахункової палати у зловживанні службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки

16 November 2016, 15:52

16 листопада детективи Національного антикорупційного бюро України з прокурором САП повідомили про підозру голові Рахункової палати України Роману Магуті у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки»).

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з січня 2014 року по березень 2015 року Роман Магута, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах головного контролера - директора департаменту з питань АПК Рахункової палати України Марії Шулежко, через підготовку та підписання низки службових документів вчинив умисні дії, результатом яких стало протиправне відчуження двокімнатної службової квартири у приватну власність родича Марії Шулежко. Наприкінці 2013 року на підставі клопотань голови Рахункової палати про вирішення питання забезпечення службовим житлом працівників цієї установи  до плану бюджетних асигнувань внесено зміни про збільшення витрат в сумі 7,025 млн грн на капітальне будівництво (придбання) житла», - йдеться у повідомленні.

У грудні 2013 року Рахунковою палатою в межах зазначених витрат придбано квартиру вартістю 1,391 млн грн, яку в березні 2014 року, як службове житло, надано головному контролеру – директору департаменту з питань АПК, природоохоронної діяльності та надзвичайних ситуацій Рахункової палати Марії Шулежко. Зазначається, що на відміну від інших працівників, ця особа службового житла не потребувала.

В серпні 2014 року зазначена нерухомість на підставі листа голови Рахункової палати виключена з числа службових, а в лютому 2015 року приватизована родичем Шулежко Марії. За кілька днів після того  — подарована їй. За вимогами Кримінального процесуального кодексу України повідомлення про підозру Голові Рахункової палати України підписано Генеральним прокурором України.

«НАБУ вітає оперативну реакцію Генерального прокурора на матеріали, зібрані детективами Бюро в ході розслідування. Водночас, наголошуємо на необхідності дотримання всіх процедурних норм, у тому числі й в частині оприлюднення інформації до фактичного повідомлення про підозру. Нехтування цими правилами може зашкодити розслідуванню», - повідомляє відомство.

Також НАБУ не може погодитися з позицію органів прокуратури, висвітленою у ЗМІ, щодо обрання запобіжного заходу голові Рахункової палати України не пов’язаного з триманням під вартою. Зокрема, через високий ризик його втечі до тимчасово окупованої території (м. Донецьк), де підозрюваний та члени родини мають об’єкти житлової нерухомості.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі