Економіка

Півтисячі працівників Житомирського бронетанкового заводу можуть піти у неоплачувану відпустку через скорочення держзамовлення

25 листопада 2016, 10:11

Через фактичне недофінансування Міністерства оборони України потужності підприємств-учасників Державного концерту «Укроборонпром» задіяні менш ніж на половину своїх можливостей. У зв’язку з цим під загрозою відправлення у тимчасову неоплачувану відпуску знаходяться близько 500 робітників ДП «Житомирський Бронетанковий Завод».

Про це повідомляють на сайті ДК «Укроборонпром».

«Ця ситуація сталася через скорочення Державного оборонного замовлення для потреб Збройних Сил України приблизно на 1,2 млрд грн, що автоматично зменшує запланований обсяг робіт із виготовлення, модернізації та поточного ремонту озброєння та техніки. «Укроборонпром» не є бюджетною структурою, а лише виконує замовлення Міністерства оборони України, що є пріоритетом його діяльності. Якщо депутати й надалі гальмуватимуть прийняття необхідних законодавчих ініціатив щодо фінансування Міністерства оборони України, вони залишать без роботи цілу галузь», – пояснив генеральний директор концерну Роман Романов.

Окрім того, за підсумками 9 місяців із 105 підприємств-учасників Концерну, які знаходяться на підконтрольній території України, не є прибутковими 49 підприємств у зв‘язку із неповним фінансуванням Міноборони, яке для «Укроборонпрому» є замовником робіт.

«А невиконання фінансування Міністерства оборони України у обсягах, затверджених Державним бюджетом України, не дозволяє планувати ефективне використання потужності підприємств протягом року.Наразі під загрозою відправлення у тимчасову неоплачувану відпуску знаходяться близько 500 робітників ДП “Житомирський Бронетанковий Завод” та 150 робітників ДП “Львівський Бронетанковий Завод”», – уточнюють у перс-службі «Укроборонпрому».

Довідково. Державний концерн «Укроборонпром» виконує роботи для Збройних Сил України лише у розмірі 32,6% відсотків від всіх запланованих призначень на Державне оборонне замовлення. З розподілених державою 13,5 мільярдів гривень, які спрямовані на ремонт, модернізацію і виготовлення нового озброєння, ДК «Укроборонпром» отримав замовлення лише на 4,4 мільярда гривень. З цих коштів 1,6 мільярдів було направлено на ремонт техніки, а 2,8 – на створення нових зразків озброєння.Нагадаємо, що у цьому році «Укроборонпром» розробив та представив новітні зразки озброєння для українського війська, а саме: безпілотний мінібронетраспортер «Фантом», БпАК «Горлиця», самохідний мінометний комплекс, вітчизняні міномети за стандартами НАТО, бойові модулі «Тайпан», «Вій» та «Дуплет».

Як повідомляв Житомир.info, на Житомирському бронетанковому заводі для БМП-1 і БМП-2 «адаптували» німецькі двигуни замість російського УТД-20. При цьому ціна нових німецьких машин на 2 тис. дол. США нижча, ніж російських.

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі