Суспільство

Журналістське розслідування: Як фірми легалізували видобуток бурштину в Олевському районі Житомирської області

7 квітня 2017, 14:33

Як змогли отримати дозвіл приватні фірми з іноземним корінням на видобуток бурштину в Житомирській області – про це йдеться у розслідуванні, яке вийшло в ефірі 24 каналу ввечері 6 квітня.

«Бурштинова лихоманка поглинула Поліські райони та встановила там власні закони. За нелегальне право копати сонячне каміння старателі йдуть стінка на стінку, влаштовують перестрілки та перекривають дороги. В той час, коли в ВР працюють над узаконенням, на місцях питання вирішують власними силами. Обласні ради створюють комунальні підприємства. Попри те, Держгеонадра видали договори для приватних фірм на видобуток бурштину. Депутати заявлять, що вони видані незаконно. Ці дозволи стали несподіванкою і для житомирських чиновників, адже документи видані без їхнього дозволу. Дізнавшись про це, повстали і нелегальні копачі в Олевську, вони перекрили трасу міжнародного значення Київ – Ковель. Спецдоговори отримали три фірми: "Райт Солюшн", "Амбер Холдинг", "Надра Галиччини". Держгеонадра спростовують інформацію про незаконність видачі цих договорів. "Мовчазну згоду" надало і Міністерство екології. Чому працівникам міністерства не вистачило 30 днів, щоб розглянути звернення Держгеонадр», - повідомляє сайт телеканалу.

Нагадаємо, на сесії Житомирської облради 6 квітня голова обласної ради Володимир Ширма повідомив, що суд за позовом прокуратури призупинив дію дозволів на розробку ділянок надр бурштину, які в 2016 році Держгеонадрами були видані ТОВ «Амбер Холдинг», ТОВ «Компанія «Надра Галичини» та ТОВ «Райт Солюшн». Він також повідомив, що ці три фірми зареєстровані в Гонконзі, одну з них очолює голова фракції ВО «Батьківщина» в Олевській ОТГ Коц Віктор Васильович.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі