Влада

Влада хоче зробити комунальний транспорт монополістом на ринку пасажирських перевезень Житомира

20 квітня 2017, 16:27

Житомирські депутати проголосували за внесення змін до програми розвитку міського електротранспорту на 2016-18 роки. Ці зміни передбачають виділення коштів із міської казни на купівлю одразу сотні нових автобусів із низькою підлогою. Щоправда, на 2017 рік передбачена закупівля усього 20 одиниць громадського транспорту.

«Ми визначили мету в 100 автобусів. Чому 20? Тому що в цьому році реально зі свого бюджету, ми підрахували, ми можемо профінансувати тільки 20. Якщо постачальники за результатами проведених тендерів запропонують нам поставку автобусів під кредитні або лізингові програми, ми будемо розглядати. І тоді вносити зміни в програму і купувати 100 автобусів відразу. Але зараз, чесно кажучи, ми не готові організаційно навіть до закупівлі 100 автобусів. Необхідно підготувати майданчик. 100 автобусів - це приблизно 220 водіїв, за нормами. Нам необхідно підготувати водіїв, навчити людей, навчитися працювати з цими автобусами. Тому 20 автобусів - це вже та кількість, яка дозволяє заявити про те, що ми виходимо на цей ринок, і забезпечити частину мікрорайонів, не пов'язаних комунальним транспортом. І у нас є час, щоб навчитися працювати в новому сегменті, в якому ми ще не працювали», - розповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Мер Житомира переконує: міська влада ставить перед собою завдання стати монополістом на ринку перевезень.

«Для нас це мета. Чи зможемо ми організаційно, чи зможемо ми фінансово - це вже інше питання. Але ми повинні ставити цілі і йти до цих цілей. Я сподіваюся на такий результат. У нас є ще і інші партнери. У травні буде розглядатися наша заявка по Європейському інвестиційному банку на фінансування, на отримання кредиту (там 1,5% чи 2% річних на 22 роки) під електротранспорт. І ми плануємо закуповувати нові тролейбуси. І ми подали заявку до Європейського банку реконструкції та розвитку на закупівлю нових тролейбусів. Тому абсолютно під силу за кілька років вийти дійсно з новим комунальним транспортом на цей ринок і створити монополію на цьому ринку», - вважає Сергій Сухомлин.

Міський голова розповідає: очікувати на поставку 20 нових комунальних автобусів можна вже восени 2017 року. У першу чергу вони мають забезпечити зв'язок з усіма мікрорайонами міста, у яких немає доступу до комунального транспорту.

Нагадаємо, позачергова сесія Житомирської міськради тривала 2,5 години.

Як повідомляв Житомир.info, влада знайшла вихід, як охопити комунальним транспортом всі мікрорайони Житомира. 

Житомир.info

Матеріали по темі