Події

У Житомирському Центрі крові провели обшук у зв’язку з продажем плазми фіктивним фірмам

16 червня 2017, 10:28

Житомирський обласний центр крові зазнав 2 млн грн збитків через продаж фіктивним фірмам плазми за заниженою ціною.

Про це 16 червня Житомир.info повідомила прес-група УСБ України в Житомирській області.

«Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою та Нацполіцією припинили на Житомирщині корупційний механізм продажу за заниженими цінами резервів плазми крові. Правоохоронці встановили, що посадовці реалізовували плазму крові, виготовлену комунальною установою «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради і двома її філіями, фіктивним комерційним структурам у два з половиною рази дешевше собівартості. Надалі ділки реалізовували плазму крові легальній фармацевтичній компанії, яка виробляла високовартісний медпрепарат для подальшого експорту», - йдеться у повідомленні.

За даними СУБ, під час обшуків у приміщенні Житомирського обласного центру крові та двох його районних філіях офісах та офісах комерційних структур, зареєстрованих у Києві, оперативники СБ України вилучили документацію, яка доводить здійснення нелегальної оборудки та продаж плазми крові фіктивним структурам.

«За попередніми підрахунками фахівців Державної фінансової інспекції, через корупційний механізм комунальному підприємству завдано збитки на майже два мільйони гривень. Тривають слідчі дії у рамках кримінального  провадження за ч. 5 ст.191 Кримінального кодексу України для притягнення до відповідальності усіх встановлених організаторів та учасників корупційного механізму», - повідомила прес-група СБУ.

Як повідомляв Житомир.info, у квітні 2016 року комунальна установа «Житомирський обласний центр крові» Житомирської обласної ради через систему ProZorro збирався продати 700 л свіжозамороженої плазми, щоб «покращити свій фінансовий стан».

Фото прес-групи УСБ України в Житомирській області

Житомир.info

Матеріали по темі