Влада

У селі Коростенського району відкрили пам’ятний знак повстанцям УПА

9 July 2017, 10:22

У селі Сушки Коростенського району 8 липня вшанували пам’ять загиблих в останньому бою на Житомирщині повстанців УПА Романа (Володимира Кудрю) та Лиса (Олександра Усача)та відкрили пам’ятний знак.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

«Сьогодні, як ніколи, важливо пам’ятати про цих героїв. Півстоліття тому вони показали, як потрібно боротися за свободу та незалежність своєї землі. Саме такі приклади патріотизму та любові до Батьківщини додають сил та впевненості нашим бійцям, які захищають Україну від російського агресора», – зазначив заступник голови – керівник апарату ОДА Олексій Ясюнецький.

Воїнів УПА вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Довідково. 8 липня 1955 року по вулиці Рудня у Сушках відбувся останній бій бійців УПА на Житомирщині проти військ НКВС. 8 липня 1955 року садибу Марії Яценко на західній околиці села Сушки оточило кілька сотень НКВСівців, які через динаміки зажадали від повстанців здатися. Їх було в криївці двоє – сотенний «Роман» (Володимир Кудря) та вояк «Лис» (Олексій Усач, як буде встановлено аж через сорок років уже в незалежній українській державі). У відповідь карателі почули: «Вояки УПА не здаються!». Розпочавшись вночі, бій тривав майже 10 годин. Енкаведисти підпалили хату, з якої відстрілювалися «Роман» і «Лис». Вояки УПА вискочили з хати і кинулися в різні боки. Але село було оточене щільним кільцем, і їх застрелили. Московські карателі були подивовані незламністю упівців, адже їх було у сотні разів менше. Та для українців цей нерівний бій завершився трагічно.

Як повідомляв Житомир.info, у травні на місці поховання воїнів УПА в Овручі відкрили відреставрований пам'ятний знак борцям за волю і незалежність України.

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі