ДОПОМОГА

Міністр юстиції пояснив, як правильно оформити договір оренди землі

28 August 2017, 13:09

Міністр юстиції Павло Петренко пояснив, як правильно оформити договір оренди землі, щоб уникнути проблем.

Відповідь-роз’яснення міністра 28 серпня опублікував сайт головного територіального управління юстиції в Житомирській області.

Чому необхідно підписувати договір оренди?

Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі. Договір укладається між власником землі та орендарем у письмовій формі. За бажанням однієї із сторін він може бути посвідчений нотаріально.

Що треба вказувати у договорі?

У договорі має обов’язково міститися інформація про:

- об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування, розмір земельної ділянки);

- строк дії договору оренди;

- орендну плату (розмір, індексація, спосіб та умови розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду, відповідальність за несплату).

За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.

Що робити, якщо кадастрового номера на документі немає?

Якщо у Вас державний акт на земельну ділянку без присвоєного кадастрового номеру, необхідно звернутися до спеціалізованого підприємства щодо виготовлення технічної документації із землеустрою.

Після цього треба пройти реєстрацію в регіональному підрозділі Держгеокадастру та зареєструвати право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Якими можуть бути строки договору оренди та вартість оренди землі?

Мінімальний строк оренди для земельних ділянок сільськогосподарського призначення становить 7 років, а максимальний – 50 років.

Розмір орендної плати за землю встановлюється за згодою сторін. Проте ця сума не може бути меншою за 3% вартості земельної ділянки.

Чи можна змінити умови договору або розірвати його?

Зміна умов договору оренди землі чи розірвання цього договору здійснюється за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору чи його добровільного розірвання спір вирішується в судовому порядку.

Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, окрім випадків, коли така можливість прописана у самому договорі.

Куди звертатися, щоб уберегтися від проблем при передачі землі в оренду?

Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Житомирській області знаходиться за адресою: майдан Соборний, 1, м. Житомир, тел.: (0412) 22-52-84.

Регіональний центр з надання БВПД у Житомирській області, що знаходиться за адресою: майдан Соборний, 1, м. Житомир, тел.: (0412) 42-23-11, 42-23-12, 42-23-13.

Нагадаємо, нещодавно міністр Павло Петренко розповідав, які документи повинні бути наявні у кожного власника земельного паю та кому він має право передавати землю в оренду.

Як повідомляв Житомир.info, 11 серпня цього року в Житомирській області створили штаб для боротьби з рейдерським захопленням землі та врожаю.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі