Події

Суд відмовився скасувати рішення Житомирської облради, яким приватній фірмі дозволили видобувати бурштин на площі 429 га

1 September 2017, 10:21

Житомирський окружний адміністративний суд відмовився задовольнити позов прокуратури про незаконність погодження надання спецдозволу ТОВ «Екологічні технології та будівництво» на видобуток бурштину в Житомирській області на площі 429 га.

Таке рішення суд ухвалив 18 серпня – повідомляє сайт «Наші гроші».

«З матеріалів засідання відомо, що 10 травня Житомирська облрада за результатами висновків своєї комісії погодила надання «Екотехбуд» надання спецдозволу на видобування бурштину на ділянці Білківська (площі №№ 1,2,3) загальною  площею 429,32 га. Ділянка знаходиться в Коростенському районі Житомирської області. В суді прокурор стверджував, що процедура погодження надання дозволу фірмі була порушена. Наприклад, облрада проголосувала без попереднього погодження з Білківською сільською радою питання надання земельної ділянки. Тим паче, що її частина розташована на приватних землях. В суді представник облради заявив, що депутати мали право голосувати без дозволу сільради. Так як остання погоджує надання землі місцевого значення, а згадані покладу бурштину належать до земель загальнодержавного значення», - інформує видання.

Суд встановив, що в грудні 2016 року «Екотехбуд» купило право на користування узагальненою геологічною інформацією по ділянці біля с. Білки. Мова йшла про геологічний звіт від 1989 року. Наявність цих даних дозволила фірмі затвердити свій геозвіт про заплановану ділянку бурштину в Держкомісії по запасам корисних копалин.

В висновках суду вказано, що якщо заявник самостійно здійснив геологічне вивчення ділянки та затвердив дані в держкомісії, він має право отримати спецдозвіл на видобуток без проведення аукціону. На думку суду, фірма затвердила всі необхідні документи в відповідних держорганах, а тому Житомирська облрада правомірно проголосувала про погодження видачі їй спецдозволу. Також суд сказав, що погодження про користування приватними паями фірма повинна зробити вже після отримання дозволу. Тому суд відхилив клопотання прокуратури про скасування рішення про надання згоди на видачу спецдозволу «Екотехбуд» для видобутку бурштину.

В кінці суд заявив, що фірма ще не почала видобуток бурштину, а тому інтереси держави не порушені.

«На сайті Держгеонадр відсутня інформація про видачу «Екотехбуд» спецдозволу. «Екотехбуд» зареєстроване в с. Білка Житомирської області. Засновниками є Ігор Хомин, Марина Іванова та Анатолій Капустюк. Останній, в 2014 році балотувався до Верховної Ради від Радикальної партії, а потім до 2015 року був помічником Олега Ляшка на громадських засадах. За даними «Слідство. Інфо», питання виділення землі фірмі в Житомирській облраді активно підтримували депутати Радикальної партії. Сам Капустюк заявляв, що Радикальна партія не має відношення до погодження «Екотехбуд» надання спецдозволу Житомирською облрадою», - пишуть «Наші гроші».

На сайті облради опублікований протокол сесії, яка відбулася 25 травня цього року, зокрема – обговорення питання про розгляд звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «Екологічні технології та будівництво»:

Голова обласної ради Ширма В.В. зазначив, що профільною комісією підтримано наданий проект рішення за умови укладення соціальної угоди підприємства з сільською радою.

Білківський сільський голова Уманець В.К. повідомив, що сільська рада прийняла рішення щодо підписання угоди з ТОВ «Екологічні технології та будівництво» для отримання  фінансування на розвиток інфраструктури села та соціальних проектів у розмірі 5 млн. грн. у рік. Звернувся з проханням підтримати даний проект рішення.

Депутат обласної ради Науменко В.А. (УКРОП) поцікавився, чи відбувалися громадські слухання  або збори села з порушеного питання.

Білківський сільський голова Уманець В.К. повідомив, що дане питання обговорювалося на зборах села, що підтверджено протоколом зборів територіальної громади с. Білки, на яких були присутні 88 осіб,  семеро з них не підтримали пропозицію.

Депутат обласної ради Науменко В.А. (УКРОП) поцікавився, скільки осіб прописано в селі, які мають право брати участь у голосуванні.

Білківський сільський голова  Уманець В.К. повідомив, що у селі є 276 виборців.

Депутат обласної ради Науменко В.А. (УКРОП) зазначив, що збори будуть визнані нечинними, оскільки на них були присутні менше 51% виборців, відповідно, і рішення зборів буде нечинним. Наголосив, що при проведення зборів села потрібно оголошувати завчасно та давати  відповідну публікацію у ЗМІ.

Депутат обласної ради Смичок І.А. (РПЛ) зазначив, що, у разі наявності  протоколу зборів територіальної громади, потрібно підтримати громаду села і прийняти рішення з даного питання. Наголосив, що депутат обласної ради Науменко  В.А. не завжди дослухається до  думки усієї  територіальної громади.

Депутат обласної ради Науменко В.А. (УКРОП) зауважив, що при вирішенні питань видобування надр надавав протоколи зборів територіальної громади з дотриманням вимог чинного законодавства.

Депутат обласної ради Ющенко О.М. (НП) зазначив, що перед остаточним прийняттям рішення з даного питання потрібно досконало вивчити основні напрямки роботи ТОВ  «Екологічні технології та будівництво», оскільки за назвою «екологічні технології» часто приховується робота з отруйними речовинами за прикладом підприємства, яке нині працює з отруйними хімікатами в м. Баранівці.

Депутат обласної ради Маланюк О.З. (Самопоміч) зазначив, що, відповідно до досвіду європейських країн, де у гірничо-видобувній галузі використовується механізм  прозорого видобутку родовищ, варто запровадити такий же принцип у нашій державі. Зауважив, що у травні цього року законопроект з даного питання не був підтриманий Верховною Радою України, що дало б можливість уникнути проблем при вирішенні питань розробки надр.

Депутат обласної ради Ніколайчук О.В. (Батьківщина) зазначив, що дане питання було підтримано більшістю членів профільної комісії. Зауважив, що, у разі відмови, буде пропозиція від іншого підприємства, можливо, без укладення соціальної угоди, не буде додаткових надходжень у бюджет, погіршиться криміногенна ситуація в районі, зросте соціальна напруга серед мешканців. Наголосив, що зараз рада надає тільки погодження на отримання спеціального дозволу, а потім товариству потрібно буде звертатися для погодження на видобування, у зв’язку з чим буде можливість контролювати їх діяльність.

Депутат обласної ради Лабунська А.В. (Батьківщина) зазначила, що фракція «Батьківщина» в обласній раді буде підтримувати легальну діяльність усіх приватних підприємств, які зареєстровані на території області, будуть створювати нові робочі місця, сплачуватимуть податки у бюджети усіх рівнів. Звернулася з проханням підтримати даний проект рішення.

Білківський сільський голова Уманець В.К. повідомив, що є негативний досвід незаконного видобутку бурштину на території Коростенського району, у зв’язку з чим, якщо є можливість здійснювати діяльність законно, потрібно підтримати надану пропозицію.

Депутат обласної ради Смичок І.А. (РПЛ) зауважив, що ЗМІ надано невірну інформацію щодо помічників керівника політичної сили РП Олега Ляшка та їх діяльності.

Депутат обласної ради Собко Т.Д. (Свобода) зазначив, що  прийняття даного проекту  рішення передбачає узаконення діяльності з видобування бурштину на території області. Подякував керівництву області за остаточне вирішення даного питання, розгляд якого надзвичайно затягнувся. Наголосив, що фракція ВО «Свобода» в обласній раді підтримує даний проект рішення.

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування даний проект рішення.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання: за – 48, проти – 4, утримались – 2, не голосували – 7.

Як повідомляв Житомир.info, в травні цього року Кабмін призначив керівником Держгеонадр Олега Кирилюка, який до цього працював начальником управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області. 

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі