Влада

Заступник мера пояснив, чому Житомирське ТТУ досі не закупило 40 комунальних автобусів

13 October 2017, 15:07

Скарги в АМКУ блокують закупівлю автобусів для Житомирського трамвайно-тролейбусного управління.

Про це в коментарі Житомир.info повідомив заступник мера Житомира Дмитро Ткачук.

«У нас уже 71 день як оголошена закупівля на 40 автобусів для комунального підприємства (ЖТТУ), але по цій закупівлі йде дуже серйозна атака зі скарг, які, фактично, блокують її проведення. У нас уже другий розгляд в Антимонопольному комітеті скарг окремих претендентів на участь в цьому тендері, які оскаржують умови і блокують проведення тендеру. Кожна така скарга нам дає відтермінування на три тижні процесу продовження тендеру. Найбільша проблема не факт цих скарг, а абсурдність самого змісту, вони, фактично, просто затягують час. Я думаю, що це спланована акція. Тому що коли в скарзі скаржник посилається на те, що ви хочете закупити автобуси з автоматичною коробкою передач, з різними опціями, які ми вважаємо преміум-класа, а вам же треба комунальний транспорт, навіщо вам така якісна техніка – як на мене, такі підстави для скарги є абсурдними. Ми хочемо якісну техніку і це прописуємо, якщо хочемо європейського виробника, то пишемо «європейського виробника». Або коли скаржник пише про те, що немає тих, хто зможе вам поставити такі от якісні автобуси, які ви хочете. На Антимонопольний комітет ми надаємо листи, що є претенденти-учасники, які готові брати участь у тендері, а скаржник пише «ні, ні, вони все одно не зможуть». І по формальних підставах ці скарги все одно розглядаються і ми втрачаємо час. Наступний розгляд такої скарги призначений на 18 жовтня, чекаємо. Так, ми не хочемо закупати «ГАЗелі», не хочемо закупати ряд інших марок і тому поставили доволі високі параметри. Те, що окремий виробник під ці параметри не підпадає – ну вибачте. Ми не зобов’язані сьогодні купувати автобуси нижчого класу тільки тому, що вони виробляються тут у нас, в Україні», - пояснив Дмитро Ткачук.

Він також назвав одного з тих, хто скаржиться на закупівлі.

«Сьогодні той, хто публічно пише ці скарги – це Чернігівський автомобільний завод, який виробляє автобуси «Еталон». Кілька таких їздять по місту у нас, більшість ми можемо бачити на маршруті Житомир-Київ. Чи це той транспорт, який би ми хотіли бачити в місті? Я скажу, що ні», - зауважив заступник мера.

За його словами, дату проведення тендеру зараз важко прогнозувати, а прописаний термін поставки перших 20 автобусів – до 25 грудня.

Нагадаємо, оголошення про намір Житомирського ТТУ придбати 40 одиниць сучасного автотранспорту опублікували на сайті електронних закупівель ProZorro 25 липня цього року, орієнтовна вартість закупівлі – 124 млн грн. За словами мера Житомира Сергія Сухомлина, 40 автобусів планують пустити в мікрорайони, які не охоплені комунальним транспортом. 

Як повідомляв Житомир.info, у міських маршрутках Житомира знизили вартість проїзду з 5 грн до 4 грн, також рішенням виконкому від 13 жовтня в угоди з перевізниками будуть внесені доповнення: за власний кошт вони возитимуть безкоштовно і без обмежень вісім категорій пільговиків, а інші категорії матимуть право на безкоштовний проїзд з 10.00 до 16.00.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі