Влада

У військовій прокуратурі Житомирського гарнізону розповіли про підстави застосування закону «Про амністію у 2016 році»

16 жовтня 2017, 09:40

У вересні цього року президент підписав закон України «Про амністію у 2016 році». Зокрема, документ передбачає амністію осіб, засуджених за вчинення умисних нетяжких і не особливо тяжких злочинів; необережних злочинів, які не є тяжкими.

Про це Житомир.info розповів заступник військового прокурора Житомирського гарнізону, майор юстиції Олексій Рихлюк.

Президентом України 02.09.2017 підписано Закон України «Про амністію у 2016 році» (далі - Закон), який набрав чинності 07.09.2017.

Амністія є звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні злочину.

Стаття 1 передбачає, звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, осіб, визнаних винними у вчиненні умисного злочину, який не є тяжким або особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, осіб, визнаних винними у вчиненні необережного злочину, який не є особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, а також осіб, кримінальні справи стосовно яких за зазначеними злочинами розглянуті судами, але вироки стосовно них не набрали законної сили.

До таких осіб, серед інших, належать ветерани війни учасники бойових дій, інваліди війни та учасники війни, які підпадають під дію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- особи визнані  інвалідами першої, другої чи третьої групи, а також хворими на активну форму туберкульозу (диспансерні категорії 1-4), онкологічні захворювання (III, IV стадії за міжнародною класифікацією TNM), СНІД (III, IV клінічні стадії за класифікацією ВООЗ) та інші тяжкі хвороби, що перешкоджають відбуванню покарання та підпадають під визначення Переліку захворювань, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, затвердженого у додатку 12 до Порядку організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров’я України від 15 серпня 2014 року № 1348/5/572;

- учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи - осіб, які підпадають під дію Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та аналогічних законів інших держав - колишніх республік СРСР;

- які на день набрання чинності цим Законом мають одного чи обох батьків, які досягли 70-річного віку або визнані інвалідами першої групи, за умови, що в цих батьків немає інших працездатних дітей.

«У зв’язку з вищенаведеним повідомляємо, що в разі наявності підстав для застосування вищезазначених норм Закону, просимо вас звернутися до військової прокуратури Житомирського гарнізону, за адресою: м. Житомир, вул. Дмитра Донцова, (Адмірала Щасного) буд. № 20», - наголосив Олексій Рихлюк.

Житомир.info

Матеріали по темі