Події

У Бердичеві мати залишила на 2 доби в холодній хаті трьох маленьких дітей

18 листопада 2017, 11:55

 Маленьких жителів Бердичева, найстаршому з яких – 8, а найменшій дівчинці – лише 3 роки, застали правоохоронці у замкненій хаті, перевіряючи інформацію про можливий недогляд дітей. З’ясувалось, що вони вже понад 2 доби знаходяться самі у холодному будинку, а з їжі у них – лише миска з кашею та цибулею.

Про це пише прес-служба ГУНП у Житомирській області

«До Бердичівського відділу поліції звернулись працівники міської служби у справах дітей із повідомленням про тривалу відсутність 8-річного хлопчика у школі та можливе невиконання його матір’ю батьківських обов’язків. Відтак поліцейські разом з соціальними працівниками вирушили за адресою проживання дитини», - йдеться у повідомленні.

На місці з’ясувалось, що будинок замкнений, однак в оселі перебувають діти.

«Старший хлопчик через вікно повідомив нам, що мама зачинила їх 2 дні тому та пішла, залишивши гречану кашу та порізану цибулину. І додав, що вони сильно замерзли та хочуть їсти, а молодша сестричка постійно плаче», - розповідає інспектор ювенальної превенції Бердичівського ВП Олеся Чубоха.

Поліцейським вдалося знайти 27-річну горе-матір і примусити її повернутися додому.

У помешканні панувала повна антисанітарія та страшенний холод, адже будинок відімкнений від опалення. Щоб зігріти молодшу сестричку, старші хлопчики, самі ледь одягнуті, навіть підкладали їй у постіль кошенят.

За таких обставин дітей віком 3, 6 та 8 років у супроводі працівників служби у справах дітей відправили до місцевої лікарні. Медики діагностували у них переохолодження та застудні захворювання.

 

«Діти були брудні, з неприємним запахом, замерзлі і страшенно голодні. У першу чергу, ми їх відмили та нагодували, а наша медсестра принесла з дому чистий дитячий одяг», - розповідає лікар інфекційного відділення Бердичівського ТМО Надія Шишмінцева.

Нині діти перебувають на лікуванні, мати навідується до них увечері та залишається на ніч. Зранку ж іде, за звичкою, у власних справах.

«Жінка виховує дітей сама, тому перебуває на обліку в Бердичівському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді як така, що опинилася у складних життєвих обставинах. Однак раніше вона у поле зору поліції не потрапляла, до адміністративної чи кримінальної відповідальності не притягалася, спиртним не зловживає. Повідомлень про недогляд дітей – також не було. Однак відтепер ситуація у цій родині перебуватиме під особливим нашим контролем», - коментує начальник Бердичівського відділу поліції Ольга Зінченко.

Нині вирішується питання щодо внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.135 (Залишення в небезпеці) Кримінального кодексу України. Поліцією порушується питання про позбавлення горе-матері батьківських прав. Також жінці може загрожувати обмеження або позбавлення волі на строк до 2 років.

Як повідомляв Житомир.info,в лютому 2017 року в  Пулинському (до перейменування – Червоноармійському) районі Житомирської області троє братиків ледь не замерзли у нетопленій хаті, де їх на півтори доби закрили батьки. Поки їх долю вирішував суд, вони жили в лікарні.

Житомир.info

Матеріали по темі