Економіка

Як держава планує підтримувати фермерів у наступному році: дотації, компенсації, здешевлення кредитів

14 грудня 2017, 10:51

13 грудня відбувся круглий стіл «Реалізації проекту оцінки сталого розвитку фермерських господарств», під час якої заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета детально розповів про запропоновані Мінагрополітики напрями підтримки 2018 року за новою бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

«Значна частина потенціалу українського аграрного сектору реалізується через малих та середніх сільгосптоваровиробників, зокрема, фермерські господарства та об’єднання у кооперативи. Для стимулювання створення нових фермерських господарств та посилення їх конкурентоспроможності Урядом передбачено 1 млрд гривень в рамках нової бюджетної програми «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Так, нова програма включає в себе виплати дотацій, здешевлення агротехніки та кредитів, компенсації вартості закупленого насіння», - зазначив Віктор Шеремета.

За словами заступника міністра, відповідно бюджетної програми підтримки розвитку фермерських господарств пропонуються наступні підтримки на 2018 рік:

- виплати дотацій – фермерським господарствам, які зареєстровані в установленому порядку після 1 січня 2018 року та мають в обробітку земельні площі до 20 га, – у розмірі 30 тис. гривень. Першочергове право надається фермерським господарствам, засновниками яких є особи віком до 35років (включно);

- підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом здешевлення вартості (70%) закупівлі техніки, обладнання, устаткування;

- здешевлення кредитів, отриманих у державному банку або банку, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі;

- компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва та розсадництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції супереліти (супер-супереліти), еліти, першої генерації, батьківських форм, гібридів першого покоління.

«Наразі тривають фахові консультації щодо механізмів підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і найближчим часом узагальнені пропозиції будуть винесені на обговорення громадськості», - резюмував Віктор Шеремета.

Як повідомляв Житомир.info, за 9 місяців 2017 року державною програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі» скористались 430 сільгосптоваровиробників Житомирської області, які отримали бюджетну дотацію за на суму 65 702 тис. грн.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дотації кредити фермери 
Матеріали по темі