Культура

Книгу про Святослава Ріхтера почали критикувати ще до офіційної презентації в Житомирі

11 січня 2018, 15:55

Інформація про презентацію україномовної версії книги Андрія Гаврилова «Чайник, Фіра і Андрій» викликала неоднозначну реакцію серед творчих житомирян.

Про це у своєму блозі під назвою «Презентація: непорядність без цензури, або З якою метою паплюжать пам'ять Святослава Ріхтера на його батьківщині?» написала письменниця, лауреат премії імені Лесі Українки Олена Білошицька-Костюкевич.

«Один із закладів, який представляє себе осередком культури, надав свої площі для проведення 12 січня ц. р. презентації книжки піаніста, який не любить, щоб його так називали, бо претендує на щось значно більше. Текст автора опубліковано в Росії, Франції, англомовних і німецькомовних країнах. Напевно, спокусившись таким довгим переліком і ароматом жовтої преси, проігнорував морально-етичні орієнтири, ініціатори видання книжки, в назві якої вже читається самозакоханість творця цього писання і бажання принизити інших, довели справу до презентації... Те, як відреагує громадськість міста на цю презентацію, покаже наскільки Житомир культурний. Чи варто шанувальникам творчості Святослава Ріхтера відвідувати такі заходи? Сумнівно, що любителів скандальних сенсацій можна в чомусь переконати. До речі, цікаво, а хто все це (видання, презентацію) фінансує?», - пише пані Олена (повністю блог читайте тут).

Анонс презентації згаданої книги у Facebook опублікував Сергій Твардовський.

«Осенью 2017 года с подачи джазового гуру Украины Владимира Соляника я, Сергей Твардовский, присоединился к группе Andrei Gavrilov's music friends, объединяющей поклонников выдающегося музыканта и мыслителя Андрея Гаврилова (ныне живёт в Цюрихе). И вот 19 декабря наша команда издала в Житомире его книгу "Чайник, Фіра і Андрій" (Чайник - Чайковский, Фіра - Святослав Рихтер, с которым вместе автор отыграл десятки концертов, Андрій - сам Гаврилов). Книга блестяще переведена на украинский язык, легко читается, полна иронии и живых картин из разных стран мира, в которых автору удалось побывать в 70-х- 80-х годах. Главный её посыл - освобождение нашего сознания от "совка", становление Человека свободного и культурного, создающего себя собственным волевым усилием», - пише Твардовський.

Презентація запланована на 12 січня в Gnatyuk Art Center, початок о 17.00 год.


Житомир.info

Теги: книга Ріхтер рецензія презентація  
Матеріали по темі