Влада

Обмежень на приймання молока у населення не буде, але за півроку почнуть діяти нові стандарти якості, – Житомирська ОДА

6 лютого 2018, 09:56

В Україні жодних обмежень на приймання молока у населення не вводитиметься. Водночас за півроку почнуть діяти нові стандарти якості.

Про це 6 лютого інформує прес-служба Житомирської ОДА з посиланням на управління агропромислового розвитку.

«З 1 січня 2018 року мав почати діяти новий ДСТУ, у якому немає молока ІІ ґатунку, оскільки вимоги коригуються відповідно до норм Європейського Союзу. На сьогодні відтермінували введення цього стандарту до 1 липня для внесення змін. Але навіть цей стандарт не передбачає обмежень на приймання молока у населення. Звісно, підприємці, які виготовляють продукцію високої якості та постачають її за кордон, будуть зважати і на якість молока», – зазначають управлінні.

Разом з тим влада реалізує низку заходів, спрямованих на поступове підвищення якості молока, що супроводжуватиметься значною державною підтримкою.

«Стандарт хочуть доповнити положенням щодо встановлення підприємством процедури приймання молока, яке не відповідає вимогам контролю за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками. Для того, щоб бути конкурентоспроможними та підвищити якість молока від населення, громадам пропонують створювати кооперативи, які зможуть закупити лабораторне обладнання та охолоджувачі. Це не лише дозволить зберігати якість молока, яке із задоволенням закупатимуть підприємства, але і набагато підвищить його ціну», – повідомляють у прес-службі ОДА.

Об’єднуючись у кооперативи, селяни можуть скористатися програмами підтримки та отримати кошти на обладнання.

«Так, у рамках програми підтримки тваринництва передбачено 4 млрд грн на 2018 рік та програми розвитку фермерства і кооперації – 1 млрд грн. Одним із інструментів підтримки є доступне кредитування, у тому числі для фермерських господарств», – додають у прес-службі.

Як повідомляв Житомир.info, за 9 місяців 2017 року сільгоспвиробники Житомирської області отримали 65 млн грн дотацій з державного бюджету.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомирська ОДА сільгоспвиробники молоко 
Матеріали по темі