Суспільство

Жителів Житомирської області запрошують взяти участь у флешмобі Shevchenkoforever

28 лютого 2018, 14:18

На Житомирщині стартує флешмоб Shevchenkoforever. Його мета – вшанувати пам'ять Великого Кобзаря та підкреслити його сучасність. Ця подія присвячується Дню народження поета, який святкується 9 березня.

Інформує прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

«Правила флешмобу дуже прості: необхідно до 9 березня включно зробити фото або селфі із зображенням портрета, пам'ятника або Кобзаря, опублікувати на своїй сторінці у фейсбук, вказавши хештег #Shevchenkoforever. 9 березня о 10:30 відбудеться хода від пам'ятника Героям Небесної сотні до пам'ятника Шевченку, де об 11 годині відбудуться урочистості із декламуванням поезії Кобзаря. Також цього дня відбудуться читання віршів у торгівельних центрах та у міському транспорті», - йдеться у повідомленні.

Цікава інформація! Найбільша кількість монументів встановлена саме Тарасу Шевченку. Їх 1385. Із них –1256 в Україні, 129 за кордоном у 35 країнах світу, 29 на Житомирщині.

У жовтні 1846 року Тарас Григорович Шевченко приїздив на декілька днів до Житомира. Як відомо, разом з викладацькою діяльністю в Київському університеті, з березня 1845 року Шевченко активно включився в роботу створеної при цьому учбовому закладі Археографічної комісії. Саме завдяки участі в ній, доля привела поета в Правобережну Україну. Під час свого приїзду до Житомира він зупинявся в готелі Архієрейського подвір'я, нині це військова частина по вулиці Великій Бердичівській.

Як повідомляв Житомир.info, 9 березня 2017 року в Житомирі біля пам’ятника Шевченку тривав 20-хвилинний мітинг, після його закінчення відбулося покладання квітів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Шевченко флешмоб ОДА  
Матеріали по темі