Влада

Кабмін обіцяє військовослужбовцям перші виплати підвищених пенсій вже наприкінці березня

12 березня 2018, 16:07

Уряд розпочне підвищення пенсій в межах чинного законодавства ще до ухвалення відповідного закону.

Про це 12 березня повідомила прес-служба Кабінету міністрів.

«З другої половини березня Пенсійний фонд розпочне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям. Основі виплати розпочнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу (Міноборони, МВС, та інші) - пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду. Для перерахунку пенсій військовослужбовцям (окрім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ) будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. При перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ враховуватимуться: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія за січень 2016 року», - йдеться у повідомленні.

Пенсії будуть підвищуватись поетапно. На першому етапі, починаючи з 1 січня 2018 року,пенсії для військовослужбовців підвищаться в середньому на 1500 грн. З 1 січня 2019 року пенсії зростуть в середньому ще на 750 грн. І з 1 січня 2020 року – ще в середньому на 750 грн. Таким чином за два роки військові пенсіїзростуть приблизно удвічі. Зараз середня пенсія військових складає 2898,41 грн.

При перерахунку пенсій також враховано вимоги Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб» в частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до закону «Про Національну поліцію України». Пенсії їм буде перераховано з 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період. Тобто з 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії, а сума за попередній період їм буде виплачуватись починаючи з 1 січня 2019 року.

Загалом пенсії будуть переглянуті для 12 силових відомств. Підвищені пенсії мають отримати майже 498 тис. осіб. У бюджеті Пенсійного фонду передбачено 7,8 млрд грн для підвищення військових пенсій.

«Однак вирішення всіх питань пенсійного забезпечення військовослужбовців можливе тільки з ухваленням відповідного закону. Зокрема, тільки на рівні закону може бути передбачене більш високі пенсії для військовослужбовців, які перебували в зоні бойових дій. Тому уряд докладе максимум зусиль, аби пришвидшити ухвалення такого закону. Закон щодо підвищення пенсій військовим Кабінет Міністрів вже розробив. Зараз документ обговорюється на площадці РНБОУ», - зазначають у Кабміні.


Як повідомляв Житомир.info, 17 січня військові пенсіонери годину блокували рух транспорту на Богунії та у центрі Житомира, вимагаючи перерахунку пенсій. 21 лютого Кабмін схвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня в середньому на 1,5 тис. грн. 27 лютого до голови Житомирської облради Володимира Ширми приходили колишні працівники міліції та військовослужбовці, які вимагали перерахунку пенсій.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ військові пенсіонери пенсія 
Матеріали по темі