Здоров'я

У Бердичівському районі триває спалах кору: занедужали діти, які контактували з хворою багатодітною родиною

5 липня 2018, 16:25

В Житомирській області за останній тиждень (в період з 28.06.2018р. по 04.07.2018р.) на кір захворіло 27 осіб, в тому числі 14 дітей та 13 дорослих. Це на 5 випадків більше, ніж минулого тижня.

Про це 5 липня Житомир.info розповіла завідувачка відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Тетяна Лутай.

«Нові випадки реєструвались в Бердичівському, Житомирському, Малинському, Новоград-Волинському, Олевському, Попільнянському, Романівському, Ружинському районах та місті Житомирі. В Бердичівському районі триває спалах кору, зареєстрований серед дітей багатодітної родини. До спалаху долучились контактні діти іншої багатодітної сім’ї: захворіло всього 18 осіб, з них 17 дітей. Всі захворілі діти не щеплені через відмову батьків», - розповіла Тетяна Лутай.

«За 6 місяців 2018 року зареєстровано 257 випадків кору, показник на 100 тис. населення становить 20,7. Серед захворілих 111 дітей, показник 45,9 на 100 тис. дитячого населення. Найбільш вразливими до інфекції є діти до 10 років. Питома вага дорослих в структурі захворюваності становить 57% (захворіло 146 осіб). Кір реєструється на переважній більшості адміністративних територій. Відсутні випадки лише в Овруцькому, Народицькому, Лугинському, Пулинському, Хорошівському районах. Найвищі рівні захворюваності відмічаються в Попільнянському районі (показник 110,7 в 5 разів перевищує середньообласний), в Чуднівському районі (показник 53,8), місті Житомирі (показник 33,8), в Олевському районі (показник 33,5). Також спостерігається перевищення середньообласного рівня захворюваність в Малинському, Коростенському, Радомишльському районах. Отже, залишається тенденція до постійного збільшення та подальшого розповсюдження випадків по території області. В порівнянні з іншими регіонами України в області відмічається середній рівень захворюваності. У переважній більшості захворілих (172 із 276 зареєстрованих з початку року – 63%) були відсутні щеплення», – зазначила епідеміолог.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 27 червня в багатодітній родині з Бердичівського району на кір захворіли 8 дітей.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Лутай кір хвороба  
Матеріали по темі