Політика

«Свобода» хоче мораторій на використання російськомовного культурного продукту на території Житомирської області

16 жовтня 2018, 17:31

Питання запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Житомирської області розглядатимуть депутати обласної ради.

Відповідний проект рішення сесії, який підготував голова фракції ВО «Свобода» Сидір Кізін, оприлюднений 16 жовтня на сайті облради.

«Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 27.01.2015 № 129-VIII «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором», частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши звернення громадських ветеранських організацій,враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань, обласна рада вирішила запровадити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Житомирської області до моменту повного припинення окупації Російською Федерацією території України», - йдеться у проекті рішення.

Рекомендується Житомирській обласній державній адміністрації створити міжвідомчу робочу групу з проведення систематичної роз’яснювальної роботи про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Житомирської області, включивши у її склад представників правоохоронних органів, райдержадміністрацій та громадськості області.

Органам місцевого самоврядування хочуть рекомендувати прийняти рішення щодо встановлення на відповідних територіях громад мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації Російською Федерацією території України.

У разі прийняття рішення, контролювати його виконанням буде постійна комісію ї обласної ради з гуманітарних питань, яку очолює депутат від Об’єднання «Самопоміч» Олена Галагуза.

Нагадаємо, Львівська обласна рада своїм рішенням від 18 вересня 2018 року запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Відповідний проект рішення подала фракція ВО «Свобода».

Як повідомляв Житомир.info, на сесії обласної ради 2 листопада 2017 року депутати проголосували за проект рішення, підготовлений головою фракції ВО «Свобода», про подолання наслідків радянської окупації в мовному середовищі Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада проект мова Кізін "Свобода"  
Матеріали по темі