Суспільство

До кінця року в 11 селах Житомирської області планують встановити сучасне світлодіодне освітлення. Перелік

15 листопада 2018, 12:17

Вже до кінця 2018 року сучасне світлодіодне освітлення з’явиться на 78,6 км вулиць у населених пунктах Житомирської області. Це перші 11 населених пунктів, де стартує проект «Засвітимо Житомирщину». Освітлення влаштують за кошти обласного та місцевих бюджетів.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

У департаменті регіонального розвитку ОДА зазначають, що до переліку перших 11 населених пунктів проекту «Засвітимо Житомирщину» увійшли села Ружинського району та 6 об’єднаних громад – Ємільчинської, Городницької, Олевської, Семенівської, Ушомирської та Чоповицької. Наразі готується технічна документація для проведення тендерних процедур, після чого буде опубліковано відповідне оголошення на сайті електронних закупівель.Освітлення влаштують на 78,6 км вулиць.

Загалом на реалізацію проекту «Засвітимо Житомирщину» цього року передбачено 7 млн 90 тис. грн, з яких 5 млн грн з обласного бюджету. Ще 2 млн 90 тис. грн співфінансують громади та районний бюджет. Загалом співфінансування складає 70% на 30%.

За словами заступника голови ОДА Романа Щебетова, реалізацію проекту «Засвітимо Житомирщину» у населених пунктах області планують продовжити у 2019 році.

У 2018 році проект реалізують у:

 • с. Березянка Ружинського району – вул. Центральна (права та ліва сторони), вул. Стадіонна, вул. Райдужна.
 • с. Кленова Новоград-Волинського району (Городницька ОТГ).
 • с. Червона Воля Новоград-Волинського району (Городницька ОТГ).
 • с. Хутір-Мокляки Ємільчинської ОТГ.
 • с. Тайки Ємільчинської ОТГ.
 • с. Копище Олевської ОТГ.
 • с. Красівка Бердичівського району (Семенівська ОТГ) – вул. Шевченка, вул. Б.Хмельницького, вул. Незалежності, Рад, Корольова та пров. Б. Хмельницького, вул. Польова, вул. Л.Українки та вул. Революції гідності.
 • с. Бондарівка Коростенського району Ушомирська ОТГ).
 • с. Липляни Малинського району (Чоповицька ОТГ).
 • с. Барвінки Малинського району (Чоповицька ОТГ).
 • смт Чоповичі Малинського району.

На сайті Житомирської ОДА опубліковане також розпорядження губернатора Ігоря Гундича «Про перелік об’єктів, які можуть бути реалізовані у 2018 році в рамках проекту «Засвітимо Житомирщину», у додатку-таблиці до якого зазначено, скільки коштів з обласного бюджету буде виділено на кожен населений пункт.

Для освітлення у рамках проекту «Засвітимо Житомирщину» планують використати інноваційні світлодіодні лампи, які мають високий коефіцієнт передачі кольору, точний розподіл світла, відрізняються тривалим терміном експлуатації та споживають значно менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.

Як повідомляв Житомир.infо, у 2018 році з ініціативи голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича стартує проект «Засвітимо Житомирщину», в рамках якого планується встановити освітлення у всіх населених пунктах області. За даними ОДА, оприлюдненими у лютому 2018 року, вже цьогоріч планувалося встановити ліхтарі в нині неосвітлених населених пунктах Житомирської області загальною протяжністю 150 км.

Житомир.info

Теги: ліхтар освітлення ОДА  
Матеріали по темі