Події

У Житомирській області правоохоронці проводять обшуки в будівлях єпархій УПЦ МП

3 December 2018, 15:27

У Житомирській області правоохоронці 3 грудня проводять обшуки у будівлях, які належать єпархіям УПЦ Московського патріархату.

Інформацію про обшуки Житомир.info підтвердили в головному управління Нацполції в Житомирській області.

«У рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого за статтею 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії – ред.), 3 грудня працівники слідчого управління ГУНП в Житомирській області разом з працівниками СБУ проводять 8 санкціонованих обшуків у Києві, Житомирі, Овручі і Коростені. Обшуки проводяться у будівлях, приміщеннях та приватних оселях», - повідомила речник ГУНП Алла Ващенко.

Як стало відомо, обшуки проводять в приміщеннях, які належать Житомирській і Новоград-Волинській єпархії та Овруцько-Коростенській єпархії Української православної церкви Московського патріархату.

В управлінні Служби безпеки України в Житомирській області підтвердили участь співробітників СБУ в обшуках, які проводять працівники слідчого управління ГУНП.

Нагадаємо, 30 листопада СБУ повідомляла, що співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області, на виконання доручення слідчого управління ГУ Нацполіції в Київській області проводять санкціоновані слідчі дії у настоятеля Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

«У межах кримінального провадження, розпочатого за фактом кримінального правопорушення, передбаченогоч. 2 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України, правоохоронці проводять обшуки за місцем проживання та розміщення майнового комплексу, який належить митрополиту Павлу (Лебідю)», - зазначалося у повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, керуючий Житомирською єпархією УПЦ МП митрополит Никодим (в миру Горенко Віктор Васильович) хотів отримати 0,331 га землі біля церкви на житомирському Подолі. На сесії міської ради 27 вересня 2018 року для вирішення земельного питання митрополита Никодима не вистачило одного голосу. На сесії 8 листопада депутаті двічі голосували за те, щоб знати з розгляду питання надання дозволу на розроблення документації із землеустрою митрополиту Никодиму.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: обшук ГУНП церква УПЦ МП  
Матеріали по темі