Події

У Житомирській області в будівлях УПЦ МП виявили друкований матеріал, який розпалює релігійну ворожнечу, – СБУ

5 грудня 2018, 11:18

Правоохоронці виявили ознаки функціонування організованої мережі з розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу, в тому числі й в Житомирській області.

Про це 5 грудня поінформував прес-центр СБУ.

«Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом органів прокуратури спільно з Національною поліцією виявили ознаки функціонування організованої мережі розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу. Протягом останніх днів правоохоронці провели низку обшуків у окремих адміністративних приміщеннях Української православної церкви та приватних будівлях, які належать представникам цієї конфесії. За результатами обшуків вилучено чимало друкованої продукції, зміст якої має ознаки розпалювання релігійної та міжконфесійної ворожнечі», - інформують правоохоронці.

«Протягом двох діб вилучено 75 примірників брошури «УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА: Відносини із державою. Ставлення до АТО та церковного розколу. ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ», що вже потрапляла в поле зору СБ України, і на яку вже є відповідний висновок експерта. Згідно з висновком експертизи Українського науково-дослідного інституту технічної та судової експертиз ‒ це видання «містить пропаганду релігійної нетерпимості…ображає почуття громадян… у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, розпалює релігійну міжконфесійну ворожнечу та ненависть». Іншим вилученим матеріалам кваліфіковані експерти також дадуть оцінку», - зазначили у прес-центрі СБУ.

Прес-офіцер управління СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк у коментарі Житомир.info сказала, що на Житомирщині був виявлений друкований матеріал з ознаками релігійної ворожнечі.

«У Житомирській області також були виявлені друковані матеріали, які розпалюють релігійну ворожнечу», - наголосила Ірина Мартинюк.

Як повідомляв Житомир.info, 3 грудня у Житомирській області правоохоронці проводили обшуки у будівлях, які належать єпархіям УПЦ Московського патріархату.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: СБУ обшук церква УПЦ МП  
Матеріали по темі