Влада

До розробки нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» долучалися особи з інвалідністю, - Геннадій Зубко

5 грудня 2018, 13:42

У Мінрегіоні під головуванням Президента України Петра Порошенка відбулася Всеукраїнська нарада з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю.

Про це 4 грудня повідомила прес-служба віце-прем’єр-міністра Генндаія Зубка.

У своєму виступі Петро Порошенко наголосив, що важливим фактором доступності є універсальний дизайн або розумне пристосуванням об’єкта чи послуги. Він підкреслив, що за підрахунками міжнародних експертів, проектуючи об’єкти з урахуванням принципів універсального дизайну, на доступність в середньому витрачається декілька відсотків, а іноді і один відсоток від вартості об’єкта будівництва. Пристосування ж введеного в експлуатацію об’єкта може коштувати 25, 30 і навіть 40% вартості об’єкта.

«Закликаю усіх, хто збирається проектувати та будувати задуматися зараз над цими цифрами – 1% чи 25-40%. При чому я хочу наголосити, що відмова в розумному пристосуванні – це дискримінація великої кількості людей, що є абсолютно неприйнятно. Це порушення норм Конвенції, що також є неприйнятним для України як цивілізованої європейської держави», - наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що сьогодні саме Мінрегіон займає проактивну позицію у питаннях забезпечення безбар’єрності та доступності. Так, Мінрегіоном розроблено нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд», які стануть практичним інструментом реалізації державної політики в архітектурно-будівельній сфері.

«Сьогодні в Україні понад 2,6 млн осіб з інвалідністю, з яких 80% - це активні небайдужі і розумні люди. Вони також долучились до розробки нових ДБН. Але, якщо порівнювати 2006 рік – коли був розроблений перший ДБН з 7 сторінок зі створення комфортного середовища для осіб з інвалідністю і 2018 – результат колосальний. Понад 88 сторінок ґрунтовного документу з послідовною маршрутною картою. І він став можливим в першу чергу завдяки політичній волі Президента України Петра Порошенка», - зауважив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

«Якщо ДБН зі створення комфортного середовища для осіб з інвалідністю, розроблений 2006 року носили рекомендаційний характер, то відтепер нові ДБН стають обов’язковими. Друге, важливе – нові ДБН охоплюють практично всі категорії осіб з інвалідністю - маломобільнігрупи, люди з проблемами зору, слуху, порушеннями нервової системи. І кожен крок і зміна відбувалася тільки за однієї мети, повернути втрачені можливості», - наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що всі ДБН, які сьогодні приймаються щодо вулиць і доріг, закладів освіти, регулювання містобудівної діяльності – враховують доступність і безбар’єрність, яких потребують особи з інвалідністю. «Завдяки роботі «Фонду Порошенка» і Першої леді України Марини Порошенко, сьогодні в Україні вже створені медіатеки, ресурсні кімнати, інклюзивно-ресурсні центри і, ці зміни відбулися практично за рік. До розробки і впровадження нових ДБН залучена велика урядова команда і громадськість. Але, для нас також важливі і зміни в законодавстві щодо належного фінансування проектів з безбар’єрності. Тож, розраховую на ініціативність парламенту щодо якнайшвидшого прийняття якісних законодавчих і правових норм щодо осіб з інвалідністю», - відзначив Зубко.

Як повідомляв Житомир.info, на початку листопада 2018 року Мінрегіон завершував розробку ДБН, в яких будуть посилені вимоги до влаштування безбар’єрного простору, зокрема – щодо безпечного та ефективного влаштування пандусів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінрегіон Зубко пандус інвалідність ДБН  
Матеріали по темі