Суспільство

Біля школи у селі Житомирської області встановили пам’ятний знак земляку, який загинув у бою під Крутами

7 грудня 2018, 14:47

У селі Заріччя Ружинського району Житомирської області урочисто відкрили пам'ятний знак Герою Крут Павлу Кольченку.

Повідомлення про це опубліковане на сайті Ружинської РДА.

«6 грудня відбулися урочистості з нагоди встановлення пам'ятного знака Герою Крут, нашому земляку з села Заріччя Павлу Кольченку. Урочистості відбулися в Зарічанській загальноосвітній школі за участю керівництва та громади району. Пам'ятний знак було встановлено за ініціативи селищного осередку «Просвіта» та небайдужих односельчан нашого району. Присутні вшанували пам'ять про нашого земляка і поклали квіти до підніжжя пам'ятного знаку», – йдеться у повідомленні.

Довідково: Павло Іванович Кольченко (?, с. Баламутівка, Сквирський повіт, Київська губернія (тепер— с. Заріччя, Ружинський район, Житомирська область)— †29 січня 1918, станція Крути).

Народився у сім'ї селянина Івана Опанасовича Кольченка.

Навчався у Четвертій київській гімназії. 1917 року перевівся до восьмого класу Другої київської української гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства. За спогадами І. Лоського, Павло на той час уже побував на фронті, що не підтверджено жодними іншими джерелами.

Під час бою під Крутами 29 січня 1918 року потрапив у полон і був розстріляний більшовиками. 19 березня 1918 року похований на Аскольдовій могилі у Києві.

На сайті «Пам’ятай про Крути» зазначено: «2 старшин (один з них — прапорщик Павло Кольченко, інший, можливо, – прапорщик Костянтин Велігорський) були як трофеї забрані червоногвардійцями та матросами, замучені, а їхні понівечені тіла викинуті на залізничному перегоні в районі Ніжина. Рештки П. Кольченка було знайдено у березні 1918 р. та перепоховано разом з тілами 27 розстріляних на Аскольдовій могилі у Києві. Рештки К. Велігорського було віднайдено значно пізніше».

Як повідомляв Житомир.info, з 2016 року в Житомирі є вулиця Героїв Крут, яка до цього мала назву Леваневського.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пам’ятник Ружин Заріччя  
Матеріали по темі