Місто

У Житомирі батькам запропонували нову модель харчування учнів 1-4 класів: доплата або повна відсутність сніданків

12 December 2018, 16:42

З нового 2019 року учні 1-4 класів житомирських шкіл отримуватимуть гарячі сніданки лише за умови щоденної доплати 9,50 грн з кишені батьків.

Про це житомирських батьків почали інформувати у школах міста.

«Шановні батьки! На підставі рішення міського виконкому м. Житомира батькам школярів необхідно визначитися стосовно харчування дітей у 2019 році. В разі батьківської доплати в розмірі 9 грн 50 коп. щоденно, виконком виділяє 8 грн на дитину. При відсутності доплати - харчування відсутнє повністю. Заява на погодження або відмову від харчування додається», - йдеться в оголошенні, яке розповсюджують класоводи.

Чи є таке рішення виконкому і чому батькам, по суті, ставлять ультиматум – платити або відмовлятися, - таке питання 12 грудня Житомир.info поставив заступнику мера Житомира Вікторії Краснопір, яка курує питання освіти.

«Мова йде про проект рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради «Про встановлення вартості харчування для окремих категорій дітей за рахунок бюджетних асигнувань», в якому запропонований механізм співфінансування міськради і батьків у вищевказаних розмірах: 8 грн і 9,50 грн. За розрахунками департаменту освіти, вартість сніданку в 17 грн 50 коп. передбачатиме до 90% виконання натуральних харчових норм для школярів. Також проект рішення буде запропонований на затвердження депутатам на сесії міської ради у контексті програми розвитку освіти м. Житомира на 2019-2021 роки. Нині проект рішення виконкому знаходиться на візуванні», - розповіла Вікторія Краснопір.

Вона пояснює: у той час, коли держава відмовилася фінансувати харчування школярів, у 2018 році за кошти міського бюджету в Житомирі організували безкоштовні сніданки для учнів 1-4 класів. На це з бюджету спрямували майже 16 мільйонів гривень для того, щоб діти могли поснідати на суму 8 гривень.

«Зважаючи на ріст цін та мінімальної зарплати, витрати підприємців на оплату праці і компослуги, за 8 гривень ми не могли забезпечити повноцінне дитяче харчування. З цього приводу було багато нарікань, ми змінювали меню, скасовували гамбургери і вводили йогурти. Нині динаміка підвищення цін свідчить про те, що у 2019 році ми не зможемо за 8 гривень забезпечити якісне харчування школярів, адже на цю суму забезпечувалося лише до 25% енергетичної цінності харчування, а наступного року буде ще менше. Погодьтеся, спрямовувати 16 мільйонів з бюджету на те, щоб забезпечувати 25% харчової цінності, недоцільно. Це питання опрацьовували і департамент освіти, і депутати міськради, і в результаті запропонували модель, яка передбачає співфінансування з боку батьків для отримання гарячих сніданків. Таким чином, міська рада, як і раніше, готова спрямовувати кошти в розмірі 8 грн на дитину, але, оскільки скоро нам буде нічого запропонувати на цю суму, ми проситимемо батьків доплачувати 9,50 грн для повноцінного гарячого харчування або ж відмовитися від нього взагалі», - пояснила заступник міського голови.

Чиновниця просить батьків з розумінням поставитися до цієї ситуації, адже мова йде про досить невелику на сьогодні суму – близько 200 грн на місяць, а сніданки дітей пільгових категорій повністю оплачуватимуться з бюджету.

За даними Вікторії Краснопір, у 2019 році на забезпечення харчування учнів 1-4 класів та школярів-пільговиків загальноосвітніх шкіл Житомира планується спрямувати 28,9 мільйона бюджетних гривень. Щодо оголошення, яке буквально напередодні почали розповсюджувати адміністрації шкіл, то воно дещо передчасне, - вважає заступник міського голови.

«Трішки передчасно ця інформація вийшла до батьків. Я вважаю, що вона має бути належним чином підготовлена, доведена на батьківських зборах з представленням примірного меню, про що буквально сьогодні вранці я переговорила з департаментом освіти. За результатами цього обговорення кожна родина має визначити, чи вона харчує дитину з доплатою, чи відмовляється від гарячих сніданків. У будь-якому випадку дитина не залишиться голодною: мама може дати їй ланч-бокс з бутербродом або гроші на булочку з чаєм у їдальні. Можливо, дитині потрібне дієтичне харчування, або ж вона чекатиме обіду в школі», - говорить посадовиця.

Нагадаємо, на брифінгу у вересні 2018 року мер Житомира Сергій Сухомлин вже розповідав про намір влади запровадити у школах співфінансування сніданків, як це давно робиться в дитсадках.

Як повідомляв Житомир.info, новий закон про освіту, який вступив в дію 27 вересня 2017 року, не передбачає безкоштовне харчування учнів 1-4 класів, однак у грудні 2017 року житомирський виконком затвердив вартість сніданку для учнів 1-4 класів - 8 грн за рахунок коштів міського бюджету. Наприкінці 2017 року міська влада запропонувала нове меню для школярів: бургер з салатом, а також бутерброди, омлети, шніцелі, лапшевник і творожні запіканки. Заступник начальника управління освіти Світлана Ковтуненко тоді зазначала, що вирішальне слово щодо нового меню мають сказати батьки: якщо керівники закладів спільно з батьківською громадою погодять доплату 6 гривень, то дітей харчуватимуть за старим меню.

У лютому 2018 року в соцмережах батьки житомирських школярів почали нарікати на якість бургерів, якими зранку годують учнів, після чого тодішній заступник мера Житомира Матвій Хренов доручив управлінню освіти створити папку «Сніданки» на Google диску та надати вільний доступ для завантаження фото тих страв, які їдять школярі. Наприкінці лютого заклади освіти Житомира почали викладати фото сніданків школярів.

У вересні 2018 Вікторія Краснопір взяла участь у перевірці якості харчування у трьох житомирських школах.

Поради батькам щодо харчування школярів від лікаря-дієтолога Житомирської обласної дитячої лікарні Житомирської обласної ради Галини Хохулі читайте тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: харчування їдальня сніданок школяр школа  
Матеріали по темі