Влада

Розенко анонсував підвищення пенсій з 1 січня двом категоріям громадян та розповів про етапи монетизації субсидій

28 грудня 2018, 12:16

З 1 січня 2019 року буде зроблений черговий перерахунок пенсій для військовослужбовців та зросте розмір пенсії для тих осіб, які досягли 65-річного віку та мають великий трудовий стаж.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» розповів віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко – інформує 28 грудня прес-служба віце-прем’єра.

«З 1 січня для військових пенсіонерів буде зроблений черговий перерахунок пенсії. Також із 1 січня стартує нова пенсійна програма перерахунку пенсій, яка стосуватиметься осіб, яким виповнилося 65 років і вони мають трудовий стаж 35 років – для чоловіків, 30 років – дляжінок. Це приблизно 2 млн пенсіонерів», – сказав урядовець.

Павло Розенко також нагадав, що підвищення пенсій для інших категорій громадян буде здійснено з 1 березня 2019 року.

«Найбільший перерахунок пенсій, який стосуватиметься близько 11 мільйонів громадян, буде зроблений з 1 березня наступного року. Це буде осучаснення пенсій за новими розмірами заробітних плат», – розповів віце-прем’єр-міністр, додавши, що розмір підвищення пенсій становитиме від 15% до 40%.

Розенко також повідомив, що монетизація субсидій буде відбуватися поетапно.

«З 1 січня стартує процес монетизації субсидій, і протягом року він торкнеться приблизно 6 млн домогосподарств. Щоб уникнути якихось неприємних моментів і зайвого ажіотажу, перехід до повної монетизації субсидій буде поступовим. Із 1 січня під монетизацію потраплять тільки ті, хто вперше буде подавати заявку на отримання субсидій. З 1 травня ми переводимо на монетизовані субсидії тих, хто отримує субсидії в неопалювальний сезон– це приблизно 1 млн домогосподарств. І з 1 жовтня 2019 року вже всі домогосподарства перейдуть на отримання монетизованих виплат. Тобто до опалювального періоду 2019 року ми повністю відпрацюємо механізм», – пояснив Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр розповів, що «Ощадбанк» буде відкривати рахунки для субсидіантів в автоматичному режимі.

«Людям не потрібно буде йти в банк, щоб відкрити рахунок. Це буде робити «Ощадбанк» автоматично після подачі заявки на отримання субсидії до управління соцзахисту», – сказав він.

Павло Розенко також наголосив, що ніяких обмежень по кількості субсидіантів Уряд не встановлював і встановлювати не збирається.

«Ми нікого не будемо штучно обмежуватиме. Змінюється лише принцип розрахунку з людиною і надавачами послуг. І у людей з’явиться додаткова можливість економити кошти і використовувати їх на власний розсуд», – зазначив віце-прем’єр-міністр.

Як повідомляв Житомир.info, в квітні 2018 року Мінсоцполітики повідомляло про підготовку до монетизації субсидій. В Житомирській області у січні–жовтні 2018 року призначені субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 114,3 тис. домогосподарств, що на 58,9% менше порівняно з відповідним періодом 2017 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Розенко пенсія субсидія  
Матеріали по темі