Культура

Мандрівник показав, у якому стані перебувають старовинні палаци та маєтки Житомирської області

17 січня 2019, 16:28

У Житомирській області є десятки палаців, садиб та маєтків, які або поступово руйнуються і втрачають архітектурну цінність, або досі слугують приміщеннями для шкіл та лікарень.

60 світлин з альбому киянина-мандрівника Петра Грушка «Веломандри Житомирщиною. Палаци та панські маєтки» 16 січня у фейсбук опублікував Житомирський обласний туристичний інформаційний центр.

«На Житомирщині палаців та панських садиб виявилось значно більше, ніж в сусідніх поліських областях. Чим далі на захід, тим більше збереглося всякої старовини. Є маєтки, що мають непоганий вигляд завдяки тому, що були використані як школи, лікарні чи господарські приміщення. Але, на превеликий жаль, багато зруйнованих. Альбом не завершений, бо ще не у всіх місцях побував, і навіть у тих, що проїжджав, дещо пропустив. Я не дослідник, я мандрівник, тож в кого будуть зауваги, поправки чи побажання - буду лише радий», - пише автор фотоальбому Петро Грушко.


На знімках автора - палац Ганських 1780 року побудови у Верхівні Ружинського району, палаци Терещенків в Андрушівському та Чуднівському районах, палац Водзіцьких в Любарі, палац Дуніних-Вонсовичів в селі Ставки Радомишльського району, палац Карницьких 19 століття в Рогачах на Ружинщині, який у 2016 році продавали за 6,4 млн грн, й десятки інших. У деяких донині розташовані соціальні заклади, як-от палац Раціборських в селі Волиця Андрушівського району та маєток Орловських в Коростках Любарського району, де донині працюють школа та лікарня.

Нагадаємо, у колишньому маєтку польських дворян Карницьких в радянські часи теж розміщувалася школа. Старовинний особняк в класичному стилі, "перлина архітектури", на жаль, не є пам’яткою архітектури навіть місцевого значення.

Як повідомляв Житомир.info, 14 грудня 2018 в Житомирі презентували інтерактивну гру про цікаві туристичні місця та пам'ятки області. Навесні 2019 року в Житомирській області очікують велику делегацію з Франції, яка побуває у Верхівні, де творив закоханий Бальзак.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: туризм палац маєток мандрівник Грушко  
Матеріали по темі