Економіка

​Житомирська податкова нагадує: з 1 січня штраф за неоформлених працівників – 125 тис. грн

25 January 2019, 09:24

З 1 січня 2019 року в Україні підвищено відповідальність за нелегальні трудові відносини до 125190 гривень за кожного неоформленого працівника.

Про це 24 січня повідомив сектор комунікацій головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.

«Головне управління ДФС у Житомирській області продовжує роботу щодо реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». За порушення трудового законодавства у 2019 році роботодавцям загрожують чималі штрафи, а саме, за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат – 125190 гривень», - інформує ДФС.

В рамках дії Розпорядження контролюючими органами проводяться перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності та інше. Відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби, - нагадують податківці.

Які кроки має зробити роботодавець, оформлюючи нового працівника на роботу, читайте тут.

Нагадаємо, з 5 жовтня 2018 року фіскальна служба спільно з Держпраці активізувала раптові перевірки роботодавців для виявлення неоформлених працівників. Допущення неоформленого найманого працівника до роботи у 2018 каралося штрафом у майже 120 тисяч гривень.

Як повідомляв Житомир.info, після введення штрафів у Житомирській області удвічі зросла легалізація працівників. У січні 2019 року за неоформлених працівників підприємство у Житомирській області оштрафували на 3,6 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: податкова штраф роботодавець неоформлений працівник  
Матеріали по темі