Влада

​Суд скасував рішення Житомирської облради, за яким фірмі з Кривого Рогу дозволили видобувати граніт

31 січня 2019, 12:28

24 січня 2019 року апеляційний адміністративний суд скасував протокол Держкомісії України по запасах корисних копалин та рішення сесії Житомирської облради від 7 березня 2018 року щодо погодження надання фірмі спецдозволу на користування надрами гранітного родовища у Хорошівському районі.

Про це 31 січня повідомили в прес-службі прокуратури Житомирської області.

«За апеляційною скаргою прокуратури Житомирської області визнано протиправними і скасовано протокол Державної комісії України по запасах корисних копалин і рішення сесії Житомирської облради щодо погодження надання товариству спецдозволу на користування надрами гранітного родовища площею понад 8 га Таким чином, прокуратура області відстояла правову позицію щодо порушення вимог законодавства Державною комісією України по запасах корисних копалин під час розгляду матеріалів попередньої геолого-економічної оцінки запасів Центрально-Круківської ділянки Маславського 1-го родовища гранітів та надання Житомирською обласною радою погодження на отримання пеціального дозволу на користування надрами», - йдеться у повідомленні.

За результатом розгляду заяви Сьомий апеляційний адміністративний суд виніс постанову від 24.01.2019, якою визнав протиправними та скасував протокол засідання колегії Державної комісії по запасах корисних копалин від 05.12.2017, а також рішення сесії Житомирської обласної ради від 07.03.2018 щодо погодження надання криворізькому товариству спеціального дозволу на користування надрами.

Йдеться про те, що Державна комісія України по запасах корисних копалин протиправно розглянула матеріали геолого-економічної оцінки запасів Центрально-Круківської ділянки Маславського 1-го родовища гранітів, подані на розгляд товариством, яке не було надрокористувачем, та незаконно склала відповідний протокол, яким було апробовано балансові запаси основної та спільнозалягаючої корисних копалин зазначеного родовища.

У подальшому, за відсутності висновку з оцінки впливу на довкілля, а також на підставі зазначеного протоколу ДКЗ України, Житомирська обласна рада 07.03.2018 погодила надання товариству спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування гранітів Центрально-Круківської ділянки Маславського 1-городовища площею понад 8 га, яка знаходиться у Хорошівському районі.

«Таким чином, за принципової позиції прокуратури Житомирської області, захищено інтереси держави та територіальної громади у сфері надрокористування», - зазначили у прокуратурі.

На сайті Житомирської обласної ради опубліковане рішення №993 від 7 березня 2018 року, у якому облрада погодила надання спецдозволу на користування надрами з метою видобування гранітів Центрально-Круківської ділянки Маславського 1 родовища, площею 8,22 га, яка знаходиться у Хорошівському районі, ТОВ «ТД Комета».У той же день ТОВ «ТД Комета» отримала ще одне погодження дозволу на видобуток граніту в Житомирській області. Так, згідно рішення Житомирської облради №992 від 7 березня 2018 року ТОВ «ТД Комета» погодили надання спецдозволу на користування надрами Мирянського ІІ родовища граніту, площею 3,51 га, у Радомишльському районі.

На ресурсі YouControl є інформація про те, що ТОВ «ТД Комета» зареєстроване у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області в 2013 році. З червня 2017 року керує ним Кокарев Олег Львович. Власником та кінцевим бенефіціаром є Караманиць Іван Федорович з міста Кривий Ріг. Статутний фонд складає 15,3 млн грн.

Фірма має 12 зареєстрованих видів діяльності, основним є – видобуток декоративного та будівельного каміння, вапняку, гіпсу, крейди і сланців.

Як повідомляв Житомир.info, прокуратура оскаржує рішення Житомирської облради про дозвіл, наданий ТОВ «Гранітлайн» на видобуток лабрадориту в Черняхівському районі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: надра ТД Комета сесія облрада суд прокуратура рішення кар'єр граніт  
Матеріали по темі