Місто

Житомирський картонний комбінат влаштував екскурсію підприємством для мешканців мікрорайону «Паперова фабрика»

12 лютого 2019, 09:39

Керівництво Житомирського картонного комбінату 7 лютого запросило мешканців мікрорайону «Паперова фабрика» на екскурсію підприємством, аби поспілкуватись та розвінчати деякі міфи стосовно роботи комбінату. Адже деякі мешканці продовжують вважати, що ЖКК забруднює навколишнє середовище. Саме тому працівники комбінату вирішили показати, як працює підприємство зсередини, та розповісти про виробничий процес переробки паперу.

«В першу чергу - це питання назріло. У нас є активісти, які намагаються активно брати участь у житті мікрорайону і підходять до цього питання досить яскраво. Ми переймаємось, що такі питання виникають у мешканців мікрорайону і таке відбувається, напевно, від недостатності інформації про підприємство. Ми намагалися проводити роз’яснювальні роботи, розповідали, як у нас усе виробляється, як що робиться. Проте, мабуть, цього недостатньо. Тому, ми вирішили запросити і показати, бо були різні думки та ставлення. Ніби ми тут, ядерне паливо спалюємо, або добуваємо й ого», - розповідає комерційний директор ТОВ «Житомирський картонний комбінат» Вадим Ліскі.


На комбінаті розповідають, що для переробки паперу не використовують жодних хімічних речовин. Також зауважують: виробництво сертифіковане та відповідає усім екологічним нормам й європейським стандартам якості.

«Ми просто показали, яке у нас обладнання, яке паливо у нас для технологічного процесу. Воно повністю екологічне: дерев’яна тріска і немає навіть можливості використовувати у технологічному процесі щось інше. Завели людей до котельні, показали, що там найсучасніший контроль, котли, все контролюється електронікою і все достатньо екологічно. Показали виробничий процес, з чого виготовляється папір, як він робиться. По суті - це береться макулатура, в якій немає ніяких токсичних елементів, розмішується з водою, додається крохмаль, теж природній продукт і потім це все висушується при спеціальному технологічному процесі», - додає комерційний директор підприємства.

Присутнім продемонстрували всі етапи переробки паперу: від сортування макулатури до останнього етапу, коли з'являється готовий продукт. На комбінаті виготовляють папір для гофрування, тара для яєць та упаковки для овочів і фруктів.

Після екскурсії мешканці району поспілкувалися з керівництвом картонного комбінату та обговорили усі питання, які їх хвилювали.

«Нас турбували питання викиду попелу в атмосферу. Екскурсія була цікава, змістовна. Ми зрозуміли, як проходить процес виготовлення паперу, з чого його роблять. Відповіді на всі свої запитання ми отримали. Відповіді були доступні, з розумінням. Стосовно викидів в атмосферу нас турбувало питання щодо того, коли випав сніг, на ньому було видно чорний попіл. Ми звернулись з цим питанням і нам розповіли, що це і від чого він утворюється. Виявляється, що він зовсім безпечний для зовнішнього середовища, здоров’я дітей. Тож, ми донесемо цю інформацію до батьків», - зазначає завідуюча Житомирським ДНЗ №3 Наталія Лопатюк.

Наостанок керівництво комбінату запевнило, що вони завжди готові вислухати мешканців району та співпрацювати з ними.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЖКК екскурсія Паперова фабрика 
Матеріали по темі