Місто

​У Житомирі обрали кращий ескіз пам’ятника АТОвцям, але встановлювати не будуть

13 лютого 2019, 17:08

У Житомирі завершився другий тур конкурсу на кращу скульптурну композицію, присвячену воїнам Житомирщини, які загинули на сході України. Переможцем журі обрало конкурсний проект скульптора Віктора Рябова «Пливе кача».

Про це 13 лютого повідомила прес-служба Житомирської мерії з посиланням на інформацію департаменту містобудування та земельних відносин.

«За рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 1 серпня 2018 року № 786 проведено відкритий конкурс на кращу скульптурну композицію «Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України». Конкурс було проведено у два тури. Визнані кращими в І турі три пропозиції допущені до участі в ІІ турі конкурсу», - йдеться у повідомленні.

За рішенням журі з підбиття підсумків ІІ туру конкурсу, згідно протоколу від 8 лютого 2019 року, визначено переможцем конкурсний проект скульптора Рябова Віктора Михайловича «Пливе кача». Друге місце - за конкурсним проектом скульптора Рябова Богдана Вікторовича «Сім'я, що розділена війною». Третє місце визначено за конкурсним проектом авторського колективу архітекторів Тараско Олександра Олеговича та В'язовського Віталія Євгеновича «Наслідки бойових дій».

У коментарі Житомир.info головний архітектор міста Юрій Безбородов уточнив, що проект-переможець конкурсу на кращу скульптуру загиблим воїнам АТО біля меморіалу Слави реалізовувати не будуть, бо учасників АТО та родини загиблих не влаштовує обрана локація.

У своєму дописі у соцмережі від 8 лютого Юрій Безбородов повідомив, що незабаром буде оголошено новий конкурс на кращу скульптурну композицію пам’ятника АТОвцям, але вже на іншій локації.

«Конкурс на кращий пам'ятник воїнам АТО Житомирщини, що був оголошений на локації біля меморіалу Слави - завершено. Журі визначилось з переможцями. Незабаром будемо оголошувати інший, але вже на новій локації. Формулювання технічного завдання та конкретніша локація - питання відкриті, бо треба враховувати і значимість майдану для міста, і містобудівний проектний процес по їх реновації, що зараз триває у рамках інфраструктурного проекту. Питання складні, комплексні і повинні бути вирішені на підготовчому етапі», - написав Юрій Безбородов.

Нагадаємо, 4 лютого у міській раді відбулась зустріч представників громадських організацій та членів сімей загиблих учасників АТО, ООС, на якій пропонували змінити локацію і встановити пам’ятник на майдані Соборному.

Як повідомляв Житомир.info, 5 червня 2018 року, під час обговорень, на які були запрошені учасники АТО, родини загиблих героїв та волонтери, ухвалили рішення встановити пам’ятник воїнам поблизу монументу Слави на вулиці Чуднівській у Житомирі.

Житомир.info

Фото прес-служби Житомирської мерії

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АТО пам'ятник конкурс скульптура меморіал Слави  
Матеріали по темі