Влада

Депутати не підтримали рішення про знесення аварійної будівлі вечірньої школи в центрі Житомира, хоча їх наполегливо вмовляли

27 February 2019, 14:21

Будівля колишньої житомирської вечірньої школи № 2 вже четвертий рік, як має статус аварійної. Втім міська влада, яка є безпосереднім власником будівлі, впродовж цього часу так і не змогла дійти згоди у єдиному рішенні, а саме знести будівлю. Це питання вкотре розділило думки депутатів міської ради на позачерговій сесії 27 лютого. Зокрема, останні не підтримали рішення щодо надання дозволу на списання та демонтаж будівлі. Однак розглянути питання спробували вдруге, за ініціативи депутата Наталії Леонченко, якій невтямки опір колег.

«Два роки говоримо, що ці аварійні будівлі руйнуються, становлять небезпеку для людей, і ми розуміємо, який там трафік, на Кочерги. Там дуже багато людей ходить повз цю школу. Ми що, хочемо дочекатися поки вона завалиться і приб’є когось. Поясніть мені, чому ми не хочемо сесією надавати дозвіл на списання і знесення двох цих будівель», - каже депутат Житомирської міської ради Наталія Леонченко.

Чому не підтримує таке рішення, береться роз’яснювати Влад Пучич.

«Зараз говориться про те, що місто витрачає кошти, учора була озвучена сума близько 700-800 тис. грн на демонтаж цієї будівлі. Ми не проти, що там хтось може бізнесом зайнятись, ділянка в центрі і тому подібне. Але витрачати кошти міського бюджету на демонтаж для того, щоб потім гіпотетично заробити кошти, а можливо, і ні. Адже незрозуміло, чи зможемо ми в оцінку земельної ділянки включити цю цифру з демонтажем. Тому зараз я вважаю нераціональним говорити про демонтаж, виділення коштів з міського бюджету саме на цю земельну ділянку до тих пір, поки ми не будемо бачити якоїсь комплексної пропозиції. Коли заходить інвестор і каже: я готовий це знести, готовий побудувати ось це і ось це, і тоді це нормальна, відкрита і чесна розмова», - пояснює депутат Житомирської міської ради Влад Пучич.


Втім, є й ті депутати, які протилежної думки.

«Якщо ми зараз його не зносимо, не даємо дозволу, то давайте виділимо принаймні кілька десятків тисяч і огородимо його сіткою, бо паркан там поставити неможливо. Там немає місця на тротуарі, там дуже вузько. Потрібно убезпечити громадян, які проходять повз, якщо ми зараз це не приймаємо, то ми просто до цього халатно ставимось», - розповідає депутат Житомирської міської ради Валерій Горб.

«Житомирська міська рада є власником будівлі, відповідно, несе відповідальність за всі ті наслідки, які можуть трапитись. Якщо когось привалить чи завалить на смерть, ми будемо нести за це відповідальність. Це фактично халатна недбалість, якщо ми нічого не вчинимо, і 700 тисяч, повірте, це не кошти, і не можна їх порівняти із життям людини», - говорить депутат Житомирської міської ради Сергій Онищук.

Підтримати проект рішення просять і профільні заступники міського голови.

«Шановні депутати міської ради, я вас дуже прошу підтримати це рішення, в якому мова йде про надання дозволів на списання і демонтаж. Даним проектом рішення ніякі кошти не виділяють і рішенням про міський бюджет вони також на даний момент не передбачені. Будівля аварійна з 2015 року, і я вас прошу усвідомити відповідальність», - звертається до депутатського корпусу заступник Житомирського міського голови Вікторія Краснопір.

Однак пояснення заступниці мера викликає чергову хвилю нерозуміння з боку деяких депутатів.

«Ми хочемо зараз людей захистити чи списати будівлю?», - запитує депутат Житомирської міської ради Іван Мартинчук.

«Ми хочемо врятувати людей якраз тим, що ми дамо дозвіл на списання і демонтаж, потім сформуємо ціни, знайдемо виконавця робіт і знесемо цю будівлю», - зазначає заступник мера Житомира.

«Якщо приймаємо рішення, то комплексно: списання, демонтаж, гроші на демонтаж», - додає депутат Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв.

Врешті, долю будівлі аварійної вечірньої школи вирішити так і не вдалося. Адже, щоб повернутися до розгляду питання не вистачило голосів.

Нагадаємо, 17 травня 2018 року на сесії Житомирської міськради депутати обговорювали питання про виділення 690 тис. грн на демонтаж будівлі вечірньої школи по вулиці Івана Кочерги. Тоді суперечку викликало питання про знесення будівлі, земельну ділянку під якою планують продати з аукціону.

Як повідомляв Житомир.info, у серпні 2013 року був опублікований проект рішення Житомирського міськвиконкому про встановлення на фасаді будівлі вечірньої школи на вулиці Кочерги, 11 меморіальної дошки вченому-астрофізику Леоніду Грищуку, який народився в Житомирі. Дане рішення було підтримане виконкомом 21 серпня 2013 року і незабаром відбулось відкриття меморіальної дошки на фасаді зазначеної будівлі.

29 травня 2015 року рішенням сесії Житомирської міської ради було ліквідовану вечірню загальноосвітню школу № 2.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сесія міськрада аварійна будівля демонтаж знесення  
Матеріали по темі