Місто

У житомирському водоканалі пояснили, чому після ремонтних робіт з кранів тече руда вода

15 березня 2019, 10:26

Протягом доби, 14 березня, КП «Житомирводоканал» отримав безліч звернень від містян відносно рудої води в кранах після аварійно-відновлювальних робіт на водопровідній мережі.

15 березня прес-служба водоканалу надала пояснення цьому факту.

«Вміст заліза у питній воді спричиняє появу осаду, що накопичується у водопровідних трубах. І якщо в магістральних водопроводах через постійне проходження великого потоку води осад майже не затримується, то у внутрішньобудинкових мережах зазвичай він є. У результаті зупинки і подальшого запуску води у внутрішньоквартальних та внутрішньобудинкових мережах у ході проведення ремонтних робіт, зупинках і перезапуску насосного обладнання, осад, що накопичився в трубах, піднімається і потрапляє безпосередньо у крани споживачів», - інформують в комунальному підприємстві.

«Єдиний спосіб покращити якість води - промити мережу. КП «Житомирводоканал" після ліквідації наслідків аварій на магістральних трубопроводах промиває мережі, що завжди дає позитивний результат. Але слід врахувати такі фактори:

✔це не одномоментний процес, а процес, який займає певний час;

✔водоканал відповідає за промивання труб до вводу у будинок, а внутрішньобудинкові мережі повинні промивати ВЖРЕПи або ОСББ, які відповідають за технічне обслуговування будівель», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2016 року директор житомирського водоканалу Андрій Нікітін розповідав, чому вода має неприємний запах та тече рудою.

Житомир.info

Теги: водоканал руда вода  
Матеріали по темі