Влада

До положення про бюджет участі Житомира хочуть додати «список недоброчесних» та пункт про етику

18 березня 2019, 12:38

Влада Житомира має намір затвердити нове положення про бюджет участі.

Проект рішення сесії Житомирської міської ради від 18.03.2019 «Про затвердження Положення про бюджет участі (громадський бюджет) Житомирської міської об’єднаної територіальної громади» опублікований на сайті мерії.

У проекті рішення зазначено, що, у разі його прийняття, втратить чинність рішення Житомирської міської ради від 01.03.2018 №958 «Про бюджет участі міста (громадський бюджет) Житомира».

У Положення про бюджет участі (громадський бюджет) Житомирської міської об’єднаної територіальної громади планують внести певні зміни.

Отже, положенням визначено, що бюджет участі (громадський бюджет) – процес взаємодії Житомирської міської ради та її виконавчих органів з громадськістю, направлений на залучення членів Житомирської міської об’єднаної територіальної громади (у попередньому положенні – залучення жителів міста Житомира) до участі у бюджетному процесі…

У новій редакції положення ширшим та детальнішим став підпункт «Автор проекту».

У пункті 1 положення також з’явилися і два зовсім нових підпункти (1.1.17. та 1.1.18.):

Політична неупередженість – недопущення впливу політичних поглядів, партій, депутатів на дії та рішення учасників бюджету участі, зокрема, авторів та їх офіційних партнерів, під час агітації за проект чи під час його реалізації, організації відбору кандидатів до Координаційної ради, утримання від демонстрації своїх політичних поглядів під час виконання обов’язків члена Координаційної ради.

Список недоброчесних – перелік фізичних, юридичних осіб, об’єктів, на яких планується реалізувати проект, яким забороняється участь в якості автора чи об’єкта, на якому реалізується проект, у процесі бюджету участі територіальної громади протягом двох наступних років після занесення до цього списку. Список недоброчесних формується Координаційною радою.

Другий пункт положення, викладений у додатку до проекту рішення, – «Етика бюджету участі», якого раніше не було.

В «Етиці бюджету участі», який має 14 підпунктів, зазначено, що учасники бюджету участі повинні дотримуватися певних правил, зокрема «не надавати громадянам, які взяли участь у процедурі голосування за громадські проекти, неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ними права голосу; не вимагати у громадян, які взяли участь у процедурі голосування за проекти, інформації про те, за який проект (проекти) вони віддали свої голоси, зокрема, не вимагати знімків вмісту екрана монітора комп’ютера чи іншого електронного пристрою; політичні партії, депутатські фракції Житомирської міської ради, депутати Житомирської міської ради не повинні використовувати бюджет участі та, зокрема проекти, авторів у власних політичних цілях та своїй політичній рекламі».

Зазначено також, що «у разі виявлення Координаційною радою підтверджених випадків впливу на голосування за проекти шляхом тиску на громадян через адміністрацію навчальних закладів, підприємств, установ, організацій; виникнення реального конфлікту інтересів або при наданні неправомірної вигоди проект підлягає зняттю з голосування».

Описані і важелі впливу, які Координаційна рада має право застосувати у разі порушення етичних норм: виключити проект з бюджету участі на будь-якому з етапів; занести учасника бюджету участі, зокрема, автора, її окремих учасників, партнерів, а також об’єкт, на якому реалізується проект, осіб, що здійснюють управління чи є керівниками такого об’єкта, до списку недоброчесних.

Нагадаємо, мер Сергій Сухомлин 23 січня 2019 року підписав розпорядження «Про затвердження переліку проектів-переможців бюджету участі м. Житомира на 2019 рік».

Як повідомляв Житомир.info, проект рішення сесії Житомирської міської ради щодо положення про бюджет участі, яке нині діє, був опублікований на сайті мерії 26 січня 2018 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бюджет участі голосування проект  
Матеріали по темі