Влада

АМКУ на 272 тисяч оштрафував власника фірми за конкуренцію самим із собою в закупівлях Житомирського центру крові

26 березня 2019, 13:30

Антимонопольний комітет України оштрафував ТОВ «Редмед» та ФОПа Костенка Максима Вікторовича за змову в закупівлях Житомирським обласним центром крові медичного обладнання та фармацевтичної продукції.

Про це 14 березня 2019 повідомив офіційний сайт Харківського обласного територіального відділення АМКУ.

«У ході здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції територіальним відділенням встановлено, що дії ТОВ «РЕДМЕД» та ФОП Костенка Максима Вікторовича, які полягають у погодженні ними під час їх підготовки для участі в процедурах закупівель, проведених комунальною установою «Житомирський обласний центр крові» Житомирської обласної ради, своїх тендерних пропозицій, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів. На ТОВ «Редмед» та ФОП Костенка накладено штраф згідно з чинним законодавством України», - йдеться у повідомленні.

У витязі з рішення відділення АМКУ зазначається, що мова йде про закупівлі в 2017/18 роках. Перший тендер – від січня 2018 року на закупівлю Центром крові медобладнання, фармацевтичної продукції та засобів гігієни, інший – від вересня 2017 року на закупівлю систем взяття крові, пробірок з гелем 7 мл та пробірок з активатором 5 мл. Очікувана вартість закупівлі № 1 становила 465 тис. грн, закупівлі № 2 – 16 тис. грн.

Під час встановлення антиконкурентних узгоджених дій комісія АМКУ встановила, що Костенко Максим Вікторович, який брав участь у закупівлі як ФОП, є директором та одним із засновників (з часткою 50 % в статутному фонді) ТОВ «Редмед», що підтверджується витягами з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та даними ресурсу Сlarity-project. До речі, фірма «Редмед» та ФОП Костенко зареєстровані за різними адресами: ТОВ - у Печерському районі міста Київ, ФОП Костенко Максим Вікторович – в Орджонікідзевському районі міста Харків.

Другий момент, на який звернули увагу фахівці АМКУ. При реєстрації на електронному майданчику для участі у торгах ТОВ «Редмед» та ФОП Костенко М.В. зазначили спільний номер телефону, який також міститься на фірмових бланках тендерної документації.

«Крім того, про узгодженість дій ТОВ «Редмед» та ФОП Костенка М.В. під час підготовки та участі у торгах свідчить завантаження тендерних пропозицій та вхід до системи Prozorro під час проведення аукціону з однієї ІР-адреси», - йдеться у рішенні комісії:


Комісія комітету робить висновок, що ТОВ «Редмед» та ФОП Костенко М.В під час підготовки та участі у торгах діяли не самостійно, а узгоджували свою поведінку з метою усунення змагання при підготовці та участі у закупівлях.

На порушників наклали штрафи: по 136 тис. грн на ТОВ «Редмед» та ФОП Костенко М.В. (разом – 272 тис. грн).

На сайті Dozorro.org знаходимо дані, що ТОВ «Редмед» очолює ТОП-10 постачальників Житомирського обласного центру крові: з фірмою вже підписали 4 договори на 1 млн 56 тис. грн. ФОП Костенко Максим Вікторович – укінці списку з двома пропозиціями і 0 договорів.

Нагадаємо, у 2018 фірми з однаковою адресою у Вінниці розіграли тендер на постачання газу для автомобілів одного з бердичівських КП, а в березні 2019 адмінколегія Житомирського обласного відділення Антимонопольного комітету оштрафувала дві фірми одного власника, які зімітували конкуренцію у тендері на ремонт фасаду адміністративного приміщення Господарського суду Житомирської області на майдані Путятинському.

Як повідомляв Житомир.info, у 2016 році Житомирський обласний центр крові через систему ProZorro продавав 700 л свіжозамороженої плазми для "покращення фінансового стану".Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: штраф АМКУ Антимонопольний комітет Центр крові  
Матеріали по темі